Wszystkie bramki padły w drugiej połowie spotkania. Chojniczanka po trafieniu Michała Jakóbowskiego i dwóch golach Hieronima Gierszewskiego w 66. minucie prowadziła już 3:0. W 85. minucie pierwszą bramkę dla Korony zdobył Michał Przybyła, a 60 sekund później wynik sparingu ustalił Piotr Gawęcki.

 

W środę zagrali zawodnicy testowani przez kielecki klub: słoweński bramkarz Darko Brljak, napastnik z Egiptu Mohamed Essam oraz Michał Suchanek, Maciej Załecki, Michał Smolarczyk i Piotr Gawęcki. Decyzja o tym, czy zostaną w Koronie ma być podjęta w czwartek.

 

21 stycznia w kolejnym sparingu podopieczni Macieja Bartoszka zagrają ze Stalą Mielec w Kielcach lub Woli Chorzelowskiej.

 

25 stycznia Korona wyjedzie na drugie zgrupowanie do Ayia Napa. W tej cypryjskiej miejscowości zespół będzie trenował do 4 lutego. W planie są cztery spotkania kontrolne: 27 stycznia z rumuńskim CFR Cluj, trzy dni później z Atlantasem Kłajpeda i FK Cukaricki, a 2 lutego z Partizanem Belgrad.

 

Po powrocie z Cypru drużyna będzie trenowała na własnych obiektach. Rozgrywki ekstraklasy Korona wznowi 11 lutego wyjazdowym meczem z Wisłą Kraków.

 

Sparing: Korona Kielce - Chojniczanka Chojnice 2:3 (0:0)