Gol w 13. sekundzie dał zwycięstwo ekipie Lewczuka! 90 minut "Grosika"

Bramka Valentina Vady była jedną z najszybciej zdobytych w historii Ligue 1. Gol ten dał też trzy punkty ekipie Girondins Bordeaux w meczu z Toulouse. Całe spotkanie w barwach zwycięskiej ekipy rozegrał Igor Lewczuk. 90 minut zaliczył również Kamil Grosicki, którego Stade Rennes zremisowało z Guingamp 1:1.

Grosicki w sobotę najpierw świętował dzień babci, o czym można przeczytać TUTAJ, a następnie w barwach Rennes grał z Guingamp, czyli jedną z rewelacji sezonu. Drużyna z Bretani, która w tych rozgrywkach potrafiła pokonać już m.in. Paris Saint-Germain, zajmowała przed spotkaniem wysokie piąte miejsce. Przewaga gospodarzy została udokumentowana w 39. minucie, a na domiar złego tuż przed przerwą z boiska wyleciał napastnik Rennes Sanjin Prcic.

Będący w tarapatach  przyjezdni podnieśli się już na początku drugiej połowy i za sprawą Yoanna Gourcuffa doprowadzili do wyrównania. Gospodarze przeważali, ale nie potrafili tego udokumentować. Oba zespoły podzieliły się punktami.

Guingamp - Stade Rennes 1:1 (1:0)

Bramki: Diallo 39’ -  Gourcuff 52’

Bordeaux z Igorem Lewczukiem poradziło sobie o wiele lepiej niż ekipa ”Grosika”. Zaledwie 13 sekund potrzebował Valentin Vada, aby otworzyć wynik w meczu z Toulouse. Ponadto przed przerwą czerwoną kartkę za brutalny faul otrzymał Yann Bodiger. Na kwadrans przed końcem spotkania świetną okazję na podwyższenie miał Malcolm, ale Brazylijczyk nie wykorzystał rzutu karnego.

Bordeaux – Toulouse 1:0 (1:0)

Bramki: Vada 1’