Obrońca lepszym snajperem niż Neymar i Bale! Ramos wybawcą Realu Madryt

Nie jest żadną tajemnicą, że Real Madryt znajduje się daleko od szczytu formy. Królewscy jednak wciąż utrzymują się na szczycie La Ligi, zaś odpowiedzialność za zdobywane gole biorą na siebie postaci, po których ciężko się tego spodziewać. Rolę "fałszywego snajpera" kontynuuje więc Sergio Ramos - dzięki dubletowi obrońcy Real minimalnie ograł Malagę 2:1.

Real Madryt przed tygodniem w Sewilli przerwał trwającą 40 spotkań niezwykłą serię bez porażki. Okazało się, że wcale nie był to wypadek przy pracy, bowiem podopieczni Zinedine'a Zidane'a przegrali również trzy dni później (1:2 z Celtą Vigo w Pucharze Króla) i nieco na wyrost zaczęło się mówić o kryzysie na Santiago Bernabeu. W meczu 19. kolejki Primera Division lider ligi miał więc odpowiedzieć zwycięstwem i przerwać serię trzech spotkań bez porażki.

Cel został osiągnięty, jednak styl w jakim Real ograł Malagę pozostawił wiele do życzenia. Po energicznym początku, w którym jednak brakowało zdecydowania w poczynaniach ofensywnych za rozgrywanie piłek wziął się Toni Kroos. Niemiec najpierw wypracował "setkę" Cristiano Ronaldo, by przed zmianą stron dwukrotnie asystować przy trafieniach... Sergio Ramosa.

Pomocnik dwa razy dośrodkował piłkę, a ta dwa razy lądowała z chirurgiczną prezycją na głowie reprezentanta Hiszpanii. Co ciekawe, obrońca ma już w lidze sześć trafień - więcej niż... Neymar, Karim Benzema i Gareth Bale! Lepszy od niego jest wyłącznie Cristiano Ronaldo (12). Wynik w drugiej połowie ustalił Juanpi. Królewscy nie zachwycili, jednak wrócili na ścieżkę zwycięstw i pozostają liderem La Liga. Martwić może jedynie kontuzja Marcelo.

Real Madryt – Málaga CF 2:1 (2:0)

Bramki: Sergio Ramos 35', 43' - Juanpi 63'

Real Madryt: Navas; Nacho, Varane, Ramos, Marcelo (25' Isco); Modrić (78' Kovačić), Casemiro, Kroos; Lucas Vázquez, Benzema (82' Morata), Ronaldo

Málaga: Kameni; Rosales, Luis Muñoz, Mikel, Juankar (73' Demichellis); Camacho, Recio, P. Fornals, Juanpi, Chory Castro (67' Jony); Peñaranda (79' M. Santos)