San Siro zdobyte przez Napoli! Tylko kwadrans Zielińskiego

Piotr Zieliński po raz kolejny mógł być kluczowym ogniwem Napoli podczas hitowego starcia z AC Milan, jednak trener Sarri postanowił rozpocząć starcie bez Polaka. Ciężko jednak przyczepić się do tej decyzji szkoleniowca, bowiem początek potyczki to prawdziwa "błękitna burza". Goście zdobyli San Siro po szybkich golach Lorenzo Insigne i Jose Callejona, na które odpowiedział jedynie Juraj Kucka.

Nikt w Mediolanie nie mógł spodziewać się szturmu przeprowadzonego przez Napoli na początku sobotniego hitu. Już w dziesiątej minucie goście prowadzili na San Siro 2:0 po trafieniach Lorenzo Insigne i Jose Callejona. Spoiwem tych akcji był prawdopodobnie najlepszy zawodnik zespołu Mauricio Sarriego w tym sezonie, asystujący Dries Mertens.

Rossoneri po dwóch nokdaunach stopniowo wracali do gry, a perspektywy do odrobienia strat pojawiły się jeszcze przed przerwą: po indywidualnej akcji trafił Juraj Kucka. Niewiele jednak brakowało, żeby kontry gości wyprowadzane przez dynamiczny ofensywny tercet poskutkowały kolejnym golem: najbardziej w tym aspekcie szalał Insigne, który bliski był pięknego trafienia z rzutu wolnego oraz... z połowy boiska. Chybił dosłownie o milimetry. Wynik nie uległ już zmianie, chociaż w ostatnich sekundach meczu zamarły serca fanów Napoli: do jednego ze stałych fragmentów gry włączył się golkiper Milanu, 17-letni Gianluigi Donnarumma i był o włos od pokonania Pepe Reiny.

Na końcowy kwadrans na boisku pojawił się Piotr Zieliński. Polak aktywnie uczestniczył w kombinacyjnej grze gości, którzy starali się utrzymać niezwykle korzystny wynik na San Siro. Dzięki zwycięstwu Błękitni mają już siedem punktów przewagi nad piątym Milanem. Cały mecz na ławce rezerwowych spędził inny Polak - Igor Łasicki. Zabrakło na niej miejsca dla wracającego po kontuzji Arkadiusza Milika.

AC Milan - SSC Napoli 1:2 (1:2)

Bramki: Kucka 37' - Insigne 6', Callejon 9'.

Milan: Donnarumma; Abate, Gomez, Paletta, Calabria; Pasalic (Niang 86'), Sosa (Bertolacci 74'), Kucka; Suso, Bacca (Lapadula 73'), Bonaventura.

Napoli: Reina; Hysaj, Tonelli, Albiol, Strinic; Allan (Rog 86'), Jorginho (Diawara 61'), Hamsik (Zieliński 74'); Callejon, Mertens, Insigne.

Żółte kartki: Calabria, Sosa, Gomez, Bacca - Mertens, Strinic, Tonelli, Callejon.

A już we wtorek ćwierćfinał Pucharu Włoch! Napoli zagra przed własną publicznością z Fiorentiną (20:40 - Polsat Sport). Dzień później (20:40 - Polsat Sport Extra) dojdzie do hitowego starcia Juventusu z Milanem.