Coldzera najlepszym graczem CS:GO w 2016 roku

E-sport
Coldzera najlepszym graczem CS:GO w 2016 roku

Znamy najlepszego gracza na świecie 2016 roku. Według serwisu HLTV.org jest nim Marcelo ‘coldzera’ David – młody Brazylijczyk reprezentujący barwy SK Gaming.

Przez dwadzieścia dni redakcja serwisu HLTV.org regularnie odkrywała karty swojego zestawienia najlepszych strzelców globu. Aż pod czterema z nich znajdowało się nazwisko zawodnika SK Gaming. Na pozycji dziewiętnastej uplasował się przecież Lincoln ‘fnx’ Lau (który pod koniec sezonu został ze składu SK wydalony), na piętnastej Fernando ‘fer’ Alvarenga, na drugiej Gabriel ‘FalleN’ Toledo i w końcu na miejscu lidera: coldzera. I choć do kompletu zabrakło jednego Brazylijczyka – Epitácio ‘TACO’ de Melo – to i tak sytuacja bez precedensu. Tym bardziej, że w zeszłym roku w rankingu HLTV.org nie zobaczyliśmy żadnego z nich.

 

 

 


Tytuł najlepszego na świecie dla Davida był natomiast przesądzony już jakiś czas temu. Nie bez powodu dostał przecież nagrodę e-sportowca roku na gali The Game Awards. Statystyki indywidualne mówią same za siebie: tylko na jednym turnieju (IEM 2016 w Katowicach) coldzera uzyskał Rating poniżej 1.00. Cała reszta zawodów upłynęła pod znakiem jego niesamowitych występów. MVP MLG Columbus, ESL One Cologne, trzeciego sezonu ESL Pro League, nagrody EVP kilku innych rozgrywek – to niepodważalny dowód na to, że w drodze najpierw Luminosity, a teraz SK Gaming po miano najlepszej ekipy na świecie coldzera okazał się nieocenionym wsparciem. 45.5% strzałów w głowę, K/D Ratio na poziomie 1.39, Rating 1.24 – to bezsprzecznie statystyki godne najlepszego strzelca sezonu.

 

Obszerny artykuł na temat tego wyróżnienia znajdziecie pod tym LINKIEM. Przypominamy również, że w zestawieniu zobaczyliśmy także jednego Polaka: Janusza ‘Snaxa’ Pogorzelskiego z Virtus.pro. Serwis HLTV.org uhonorował go piątym miejscem.

 


Ranking najlepszych zawodników na świecie 2016 roku:


1. Marcelo "coldzera" David
2. Gabriel "FalleN" Toledo
3. Nicolai "device" Reedtz
4. Aleksandr "s1mple" Kostyliev
5. Janusz "Snax" Pogorzelski
6. Richard "shox" Papillon
7. Patrik "f0rest" Lindberg
8. Olof "olofmeister" Kajbjer
9. Adil "ScreaM" Benrlitom
10. Robin "flusha" Rönnquist
11. Nikola "NiKo" Kovač
12. Egor "flamie" Vasilyev
13. Kenny "kennyS" Schrub
14. Emil "Magiskb0Y" Reif
15. Fernando "fer" Alvarenga
16. Markus "Kjaerbye" Kjaerbye
17. Ladislav "GuardiaN" Kovács
18. Christopher "GeT_RiGhT" Alesund
19. Lincoln "fnx" Lau
20. Dennis "dennis" Edman

Szymon Groenke
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie