MŚ w biathlonie: Nadzwyczajny kongres zadecyduje o karach dla Rosjan

Inne
MŚ w biathlonie: Nadzwyczajny kongres zadecyduje o karach dla Rosjan
fot. PAP

Międzynarodowa Unia Biathlonu (IBU) zapowiedziała zwołanie nadzwyczajnego kongresu jeszcze przed rozpoczynającymi się 9 lutego mistrzostwami świata w Hochfilzen. Na obradach mają zapaść decyzje o zaostrzeniu przepisów antydopingowych i karach dla Rosjan.

IBU już spotkała się w tej sprawie na posiedzeniu w sobotę wieczorem, przy okazji zawodów Pucharu Świata we włoskiej Anterselvie. Początkowo wydawało się, że już wtedy zostaną przyjęte konkretne rozwiązania, ale do tego nie doszło.

 

Kontrowersje dotyczą ok. 30 rosyjskich biathlonistów, którzy zdaniem Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) mieli brać udział w zorganizowanym procederze dopingowym. W manipulowanie i tuszowanie wyników próbek zaangażowane były struktury sportowe, a także rząd i służby specjalne.

 

Wielu zawodników z innych krajów stanowczo domaga się wyciągnięcia konsekwencji wobec "Sbornej". Część zapowiedziała także bojkot zawodów przedostatniej rundy PŚ w Tiumeni w marcu, dlatego gospodarze zmagań w tej miejscowości zrezygnowali z praw organizatora. Przeniesiono je do fińskiego Kontiolahti.

 

Wszystkie ustalenia, jakie zapadną na nadzwyczajnym kongresie, mają obowiązywać już podczas MŚ w Austrii.

IM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze