Puchar Davisa: Bracia Bryanowie zakończyli karierę w reprezentacji

Tenis
Puchar Davisa: Bracia Bryanowie zakończyli karierę w reprezentacji
fot. PAP

Słynni amerykańscy bliźniacy Bob i Mike Bryanowie zakończyli reprezentacyjną karierę i nie wystąpią już więcej w tenisowym Pucharze Davisa. Najbardziej utytułowany debel świata występował w tych rozgrywkach przez 14 lat.

38-letni zawodnicy z USA swoją decyzję przekazali za pośrednictwem portalu społecznościowego.

 

"Triumf w Pucharze Davisa w 2007 roku był jednym z najważniejszych momentów w naszej karierze. Mieliśmy zaszczyt występować pod okiem dwóch wspaniałych kapitanów - Patricka McEnroe i Jima Couriera. Jesteśmy im ogromnie wdzięczni za przywództwo i zaufanie. Chcielibyśmy też podziękować kolegom z reprezentacji, pracownikom federacji, rodzinom, przyjaciołom i pełnym pasji fanom, którzy towarzyszyli nam w tej niesamowitej podróży" - napisali.

 

W Pucharze Davisa żaden inny debel nie odniósł tylu zwycięstw co oni - 24.

 

Bryanowie będą kontynuować rywalizację w turniejach ATP i Wielkim Szlemie. Obecnie przebywają w Melbourne, gdzie w poniedziałek czeka ich mecz 1/8 finału gry podwójnej Australian Open.

 

Na koncie mają rekordowe 16 tytułów wielkoszlemowych w deblu, z czego sześć wywalczyli w Australii. Obaj z powodzeniem startują też podczas imprez tej rangi w mikście - leworęczny Bob triumfował w tej konkurencji siedem razy, a praworęczny Mike cztery. Bliźniacy mogą pochwalić się również zdobyciem w 2012 roku złotego medalu olimpijskiego w Londynie. Z Pekinu cztery lata wcześniej przywieźli brąz.

IM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze