Ronaldo inwestuje w e-sport

Inne
Ronaldo inwestuje w e-sport

Były brazylijski piłkarz, drugi najlepszy strzelec w historii mistrzostw świata i dwukrotny zdobywca złotego medalu na tymże turnieju (w 1994 i 2002) - Ronaldo postanowił kupić część udziałów, a tym samym zostać partnerem CNB e-Sports Club, zespołu League of Legends, który występuje na co dzień w brazylijskiej lidze CBLoL. Jest to pierwszy przypadek w tym kraju, by organizacja e-sportowa była wspierana przez przedstawicieli sportów tradycyjnych.

Oprócz Ronaldo w umowę zaangażowani byli dwaj inni inwestorzy - znany pokerzysta i mistrz świata z 2011 roku Andre Akkari oraz dyrektor wykonawczy marki Brazilian Series of Poker, organizatora największej serii turniejów w kraju, Igor Federal Trafane. Do całej trójki należy teraz 50% aktywów organizacji, a Cleber "Fuzi" Fonseca i Carlos "Fury" Junior, czyli jej założyciele, są w posiadaniu pozostałej części.

 

Zainteresowanie zespołem ze strony tych biznesmenów sięga już połowy 2016 roku. W lipcu Ronaldo na swoim oficjalnym profilu na Facebooku przesłał zdjęcie z logiem CNB, wyrażając jednocześnie swój doping dla zespołu podczas finału play-offów drugiego splitu CBLoL 2016, które ostatecznie jednak wygrało INTZ e-Sports wynikiem 3:1.

 

CNB e-Sports Club może się pochwalić dość dobrymi rezultatami od maja 2016 roku, lecz wcześniej w tym roku jego pozycja nie wyglądała zbyt ciekawie. Pierwszy split drużyna zakończyła na siódmej pozycji i była zmuszona do rozegrania turnieju promocyjnego, w którym na szczęście bez większych problemów pokonała Remo Brave eSports 3:0. Po tym bardzo niezadowalającym okresie wymieniono aż trzech zawodników i od tej pory pozycja zespołu zmieniła się o 180 stopni. Wygrał on sezon zasadniczy, a wspomniane play-offy zakończył na drugiej pozycji.

 

Według zarządu, wstępne założenia umowy zostały przygotowane już w sierpniu i od tego czasu wciąż ulegała ona drobnym przekształceniom, by w końcu została podpisana w tym tygodniu w Rio de Janeiro.

Kamil Adamczyk

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze