PNA 2017: Drużyna Kasperczaka awansowała do ćwierćfinału!

Rywalizacja w fazie grupowej Pucharu Narodów Afryki powoli dobiega końca. W poniedziałkowy wieczór poznaliśmy kolejnych dwóch ćwierćfinalistów. Awans z grupy B wywalczyły reprezentacje Senegalu oraz prowadzona przez Henryka Kasperczaka Tunezja.

W ostatniej kolejce zmierzyły się ze sobą Zimbabwe z Tunezją oraz Algieria z Senegalem. Przed poniedziałkowymi meczami pewny awans do następnej rundy z kompletem punktów miała ostatnia ze wspomnianych ekip. Z kolei zespół Henryka Kasperczaka, aby znaleźć się w ćwierćfinale musiał co najmniej zremisować.

Tunezja nie zamierzała grać jednak na remis. Orły Kartaginy od początku meczu ruszyły do ataków i w pierwszych 45 minutach zaaplikowały swoim rywalom aż cztery gole. Rywale odpowiedzieli zaledwie jednym trafieniem.

W drugiej połowie Zimbabwe zmniejszyło rozmiary porażki i ostatecznie Tunezja wygrała 4:2. Jak na razie był to mecz z największą liczbą goli w turnieju.

W drugim poniedziałkowym meczu Algieria zremisowała z Senegalem 2:2. Oznacza to, że Lisy Pustyni, z Riyadem Mahrezem w składzie, zaskakująco szybko pożegnały się z Pucharem Narodów Afryki. Z kolei Senegal, z dorobkiem siedmiu punktów, wygrał rywalizację w grupie B.

W ćwierćfinale Senegal zmierzy się z Kamerunem, z kolei Tunezję czeka starcie z Burkina Faso.

Wyniki meczów grupy B:

Zimbabwe - Tunezja 2:4 (1:4)
Bramki: Knowledge Musona 43, Tendai Ndoro 58 - Naim Sliti 10, Youssef Mskani 22, Taha Khenissi 36, Wahbi Khazri 44 (z rzutu karnego)

Senegal - Algieria 2:2 (1:1)

Bramki: PapeDiop 44, Moussa Sow 54 - Islam Slimani 10, 52