Chemik Police - Imoco Volley Conegliano. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
Chemik Police - Imoco Volley Conegliano. Transmisja w Polsacie Sport
fot. PAP

W trzeciej kolejce Ligi Mistrzyń mistrz Polski, Chemik Police na swoim terenie zmierzy się z włoskim Imoco Volley Conegliano. Spotkanie Chemik Police - Imoco Volley Conegliano od godz. 18:00 w Polsacie Sport.

Z dwóch poprzednich pojedynków w europejskich pucharach Chemik wyszedł z jednym zwycięstwem i jedna porażką. Nie poradził sobie z Liu-Jo Nordmeccanica Volley Modena, przegrywając 1:3, a w starciu z Telecomem Baku pewnie zwyciężył 3:0.

 

W Orlen Lidze dotychczas policzanki nie znalazły pogromczyń. W ostatni weekend pokonały Developres SkyRes Rzeszów 3:0, w żadnym secie na pozwalając rywalkom na przekroczenie granicy 20 punktów. Są liderem liderem Orlen Ligi, o cztery „oczka” wyprzedzają drugi Impel Wrocław.

 

W środę czeka je poważniejesze wyzwanie, we własnej hali podejmą mistrza Włoch i wicelidera obecnego sezonu tamtejszej ligi. Rozgrywającą włoskiego zespołu jest Katarzyna Skorupa, a do niedawna barwy mistrza Włoch reprezentowała także Berenika Tomsia. Polska atakująca już w trakcie trwania rozgrywek zmieniła klub.

 

W Lidze Mistrzyń, Conegliano podobnie jak Police, ma na swoim koncie jedno zwycięstwo oraz jedną porażkę. Bez problemów uporało się z rywalkami z Baku, ale we włoskim starciu przegrało po tie-breaku z zespołem z Modeny. Może się okazać, że bezpośrednie konfrontacje tych drużyn zadecydują o tym, kto zagra w fazie play-off.

 

„Conegliano to bardzo silny i wyrównany zespół. Musimy spodziewać się, że pokażą dobrą siatkówkę. My też ostatnio prezentujemy równą formę. Mam nadzieję, że zagramy taką petardę, że uda się wygrać" – powiedziała przed spotkaniem rozgrywająca zespołu z Polic, Joanna Wołosz.

 

Spotkanie Chemik Police - Imoco Volley Conegliano od godz. 18:00 w Polsacie Sport. Komentują: Marek Magiera i Ireneusz Mazur.

jk, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze