Wach zastąpi Wawrzyka? Nowi kandydaci do walki z Wilderem

Sporty walki
Wach zastąpi Wawrzyka? Nowi kandydaci do walki z Wilderem
fot. PAP

Andrzej Wawrzyk stracił szansę pojedynku o mistrzostwo świata wagi ciężkiej po tym, jak w jego organiźmie wykryto niedozwolone substancje. Błyskawicznie podjęto więc kroki, aby znaleźć Deontayowi Wilderowi nowego rywala. Według Dana Rafaela wśród kandydatów jest inny Polak, Mariusz Wach.

25 lutego na gali w Alabamie Andrzej Wawrzyk (33-1, 19 KO) jako kolejny z Polaków miał szansę powalczyć o pas mistrza świata federacji WBC wagi ciężkiej z Deontayem Wilderem (37-0, 36 KO). Walka została jednak odwołana ze względu na pozytywny wynik Polaka w teście antydopingowym (stanozolol). Obaj pięściarze byli objęci programem Clean Boxing Program, który zakładał niezapowiedziane testy.

O całej sytuacji poinformował kilkanaście godzin temu dziennikarz ESPN, Dan Rafael. Amerykanin zdążył już także podać listę pięściarzy, którzy są w stanie zastąpić Wawrzyka w walce z Wilderem. Wśród wskazanych przez Rafaela zawodników znalazł się inny polski ciężki, Mariusz Wach (32-2, 17 KO).

Obok Polaka nowym rywalem Wildera może zostać ktoś z trójki: Gerald Washington (18-0-1, 12 KO), Robert Helenius (24-1, 15 KO) lub Andriy Rudenko (31-2, 19 KO).

Wach w swojej ostatniej walce (14 maja 2016) wygrał jednogłośnie na punkty z Marcelo Luizem Nascimento (22-14, 19 KO) na gali w Kędzierzynie-Koźlu. Było to pierwsze i jedyne starcie Polaka od innej walki o mistrzostwo świata, kiedy to rywalem Wacha był Aleksander Powietkin (31-1, 23 KO). Przypomnijmy, że 37-latek w przeszłości także miał kłopoty z dopingiem.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze