Formuła 1: Manor prosi o zgodę na starty bolidem z ubiegłego roku

Moto
Formuła 1: Manor prosi o zgodę na starty bolidem z ubiegłego roku
fot.

Zespół Formuły 1 Manor Racing wystąpił do Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA) z prośbą o wyrażenie zgody na starty w pierwszych trzech wyścigach sezonu Grand Prix bolidem MRT05 z ubiegłego roku.

FIA zgodę na takie rozwiązanie może wyrazić dopiero po konsultacjach ze wszystkimi pozostałymi ekipami, które będą rywalizowały w 2017 roku. Aby decyzja była pozytywna, prośbę musi zaakceptować wszystkie dziesięć pozostałych teamów.

 

Manor ma poważne problemy finansowe. Na początku stycznia został objęty zarządem tymczasowym, a do 20 stycznia miał znaleźć sponsora. W grudniu zespół całkowicie wstrzymał prace projektowe nad nowym bolidem, część pracowników przeszła do Renault i Toro Rosso.

 

Jeżeli zgody nie będzie, ekipa z siedzibą w Banbury w Anglii nie zostanie dopuszczona do startów w tegorocznym sezonie. Wtedy w wyścigach Grand Prix w 2017 roku w Formule 1 będzie rywalizować tylko dziesięć teamów.

 

Manor, którego właścicielem od 2015 roku jest Brytyjczyk Stephen Fitzpatrick, przez ostatnie kilka miesięcy szukał inwestora strategicznego, gdyż firma Just Racing Services Limited, która zajmowała się prowadzeniem teamu, nie była w stanie terminowo regulować bieżących płatności i zapewnić budżet na nowy sezon.

 

Poprzedni sezon zespół zakończył na ostatnim, jedenastym miejscu. To spowodowało, że nie otrzymał jednego miliona funtów z puli nagród przeznaczonej dla uczestników rywalizacji.

 

Sezon F1 2017 rozpocznie się 26 marca wyścigiem o Grand Prix Australii na torze w Melbourne.

mt, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie