ME w biathlonie: Biegi sprinterskie kobiet i mężczyzn w Polsacie Sport

Inne
ME w biathlonie: Biegi sprinterskie kobiet i mężczyzn w Polsacie Sport
fot. PAP

W piątek rozdane zostaną kolejne komplety medali w biathlonowych mistrzostwach Europy odbywających się w Dusznikach-Zdroju. Tym razem panowie i panie powalczą o triumf w biegach sprinterskich. Transmisja zmagań na dusznickich trasach od 8:30 w Polsacie Sport.

W pierwszej konkurencji ME w Dusznikach-Zdroju dublet zanotowały Rosjanki. Zwyciężczynią została Irina Starych. To właśnie ona jest także ostatnią reprezentantką Rosji z triumfem na imprezie tej rangi w sprincie. Swoje złoto zdobyła w 2013 roku. Jeśli teraz powtórzy ten sukces to stanie się pierwszą zawodniczką z dwoma złotymi medalami na najkrótszym dystansie w historii ME, a jednocześnie pójdzie w ślady Nadieżdy Tałanowej (Rosja) z 1998 roku, Anastazji Kuzminy (Słowacja) z 2009 roku oraz Juliane Doell z 2011 roku. Tylko one na jednym czempionacie wygrywały bowiem zarówno bieg indywidualny, jak i sprint.

W drugim triumfie Starych spróbują jednak przeszkodzić reprezentantki Polski, które zostaną wzmocnione Moniką Hojnisz, która nie wystartowała w środowym biegu indywidualnym. To właśnie w niej pokładamy największe nadzieje na medal, bowiem przed tygodniem podczas zawodów PŚ w Anterselwie zajęła świetne - siódme miejsce. Nie bez szans na krążek będzie też Magdalena Gwizdoń, która ma już na koncie mistrzostwo Europy w sprincie zdobyte w 2000 roku. Wtedy po złoto sięgnęła na polskiej ziemi - w Zakopanem. Oby to była dobra wróżba przed piątkowymi zawodami.

Zanim na trasę w Dusznikach-Zdroju wyjadą jednak biathlonistki, w sprincie zaprezentują się jednak panowie. Wśród mężczyzn w biegu indywidualnym również dominowali Rosjanie, a po złoty medal sięgnął Aleksandr Łoginow. Polacy zaprezentowali się przed własną publicznością bardzo przeciętnie, a najlepszy z nich Grzegorz Guzik zajął 43. miejsce. W sprincie biało-czerwoni mają odbić sobie słaby start w pierwszym biegu i nie tylko zająć dużo wyższe miejsca, ale także zapewnić sobie występ w biegu pościgowym, który rozegrany zostanie w sobotę.

Zmagania mężczyzn na dusznickich trasach rozpoczną się w piątek o 10:00, ale my będziemy na Dolnym Śląsku już półtorej godziny wcześniej. Punktualnie o 8:30 rozpocznie się studio, które wprowadzi miłośników biathlonu w piątkową rywalizację. Po biegu sprinterskim panów, eksperci podsumują zmagania i przejdą do występu kobiet, które wybiegną na trasę o 13:30.

Transmisje ME w Polsacie Sport.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze