Puchar Anglii: Leicester nie sprostało drugoligowcowi!

Leicester City zremisowało na wyjeździe z Derby County 2:2 w 1/16 finału Pucharu Anglii. Mistrz kraju przegrywał do 86. minuty, ale po golu kapitana Wesa Morgana wyszarpał remis. Wcześniej dwie twarze pokazał Darren Bent, który najpierw strzelił jednego z najbardziej kuriozalnych samobójów, a potem wyrównał wynik spotkania.

Piłkarze Leicester już z Riyiadem Mahrezem w kadrze mieli do przejechania zaledwie 40 kilometrów, gdyż taka odległość dzieli ich od Derby. Claudio Ranieri posadził Algierczyka na ławce, ale jego pierwszymi wyborami praktycznie sami mistrzowie z poprzedniego sezonu.

Początek spotkania przebiegał zgodnie z planem gości. W 8. minucie samobójcze trafienie zaliczył Bent. Anglik zamiast wybić piłkę z linii bramkowej, z całym impetem wbił ja do własnej siatki. 32-latek zrehabilitował się kilkanaście chwil później strzelając wyrównującego gola.

Jeszcze przed przerwą Derby na prowadzenie wyprowadził Craig Bryson. Czas leciał, a mistrzowie Anglii nie potrafili wyrównać. Dopiero na minuty przed ostatnim gwizdkiem sędziego do wyrównania doprowadził Morgan, który wykorzystał dośrodkowanie Demaraia Gray’a. Tym samym do rozstrzygnięcia potrzebny będzie dodatkowy mecz.

Derby County – Leicester City 2:2 (2:1)

Bramki: Bent 21’, Bryson 40’ – Bent 8’-sam, Morgan 86’

Derby: Carson – Baird, Keogh,Pearce, Olsson – Hughes (Butterfield 63’), Johnson, Bryson Camara 89’) – Ince, Bent, Russell (Vydra84’).

Leicester: Schmeichel – Simpson, Morgan, Huth, Fuchs (Gray 46’) – Albrighton (Musa 74’), Drinkwater, King, Chilwell – Okazaki (Mahrez 64’), Vardy.

Żółta kartka: Pearce