Bundesliga: Pierwsza porażka Hoffenheim. Lewandowski bez gola

W Bundeslidze nie ma już niepokonanych! W sobotnim meczu 18. kolejki pierwszą porażkę poniosło TSG 1899 Hoffenheim. Pogromcą drużyny Eugena Polanskiego okazał się RB Lipsk. Kolejne zwycięstwa zanotowali piłkarze Bayernu Monachium i 1.FC Koeln.

Mecz w Lipsku lepiej rozpoczęli goście, wychodząc na prowadzenie już w 18. minucie. Gospodarze jednak szybko wzięli się w garść. Jeszcze w pierwszej połowie do remisu doprowadził Timo Werner, natomiast po przerwie zwycięską bramkę zdobył Marcel Sabitzer. Polanski cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Trzy punkty dopisał sobie Bayern Monachium, który pokonał na wyjeździe Werder Brema 2:1. Robert Lewandowski rozegrał 90 minut, jednak tym razem nie wpisał się na listę strzelców. Obrońcy nie zostawili mu zbyt wiele przestrzeni, dlatego przez większą część meczu był niewidoczny. W roli snajperów zastąpili go Arjen Robben i David Alaba. Polak wciąż ma 14 bramek w tym sezonie i o dwie ustępuje liderowi klasyfikacji strzelców Pierre'owi-Emerickowi Aubameyangowi z Borussii Dortmund.

Fantastycznie zaprezentowali się piłkarze 1.FC Koeln, rozbijając na wyjeździe zamykający tabelę SV Darmstadt 98 6:1. Jedną z bramek zdobył Anthony Modeste. Francuz dogonił tym samym "Lewego" w klasyfikacji strzelców. Świetnie zaprezentował się były napastnik Lecha Poznań Artjoms Rudnevs. Łotysz, który pojawił się na boisku w 50. minucie, strzelił gola i zaliczył dwie asysty. Całe spotkanie na prawej obronie drużyny z Kolonii rozegrał Paweł Olkowski.

Trwa kryzys VfL Wolfsburg. "Wilki" wygrały wprawdzie w trzech ostatnich kolejkach, ale w sobotę poległy u siebie z Augsburgiem 1:2 i z 19 punktami zajmują dopiero 13. miejsce w tabeli. W barwach gospodarzy od 72. minuty wystąpił Jakub Błaszczykowski.

Wyniki meczów 18. kolejki Bundesligi:

Bayer Leverkusen - Borussia Moenchengladbach 2:3 (2:0)

Bramki: Jonathan Tah 31, Javier Hernandez 34 - Lars Stindl 52, 58, Raffael 71

FC Ingolstadt 04 - Hamburger SV 3:1 (2:0)

Bramki: Pascal Gross 14, Markus Suttner 22, Almog Cohen 47 (k) - Gotoku Sakai 63

RB Lipsk - TSG 1899 Hoffenheim 2:1 (1:1)

Bramki: Timo Werner 38, Marcel Sabitzer 77 - Nadiem Amiri 18

Czerwona kartka: Sandro Wagner (60, TSG 1899 Hoffenheim)

SV Darmstadt 98 - 1.FC Koeln 1:6 (0:3)

Bramki: Sidney Sam 66 (k) - Aytac Sulu 32 (s), Yuya Osako 36, 72, Anthony Modeste 42, Milos Jojić 85, Artjoms Rudnevs 89

Werder Brema - Bayern Monachium 1:2 (0:2)

Bramki: Max Kruse 53 - Arjen Robben 30, David Alaba 45+1

VfL Wolfsburg - FC Augsburg 1:2 (1:1)

Bramki: Mario Gomez 4 - Halil Altintop 25, Dominik Kohr 69