Siatkarze Asseco Resovii przeżywali w ostatnim czasie najpoważniejszy kryzys w obecnym sezonie. Trzy ostatnie mecze Pasów zakończyły się porażkami, a klasyk PlusLigi - czyli starcie ze Skrą w Hali Podpromie - było znakomitą okazją do przerwania złej passy. W tym sezonie już raz udało się ekipie Andrzeja Kowala ograć Skrę, w Bełchatowie Resovia triumfowała 3:1.

Podopieczni Phillipe Blaina mogli czuć lekki niedosyt po przegranym finale Pucharu Polski. Z drugiej strony pierwsze zwycięstwo w Lidze Mistrzów dodało wiatru w żagle bełchatowianom i do Rzeszowa wicelider PlusLigi jechał po trzy punkty.

Premierowa odsłona rozpoczęła się od przewagi gospodarzy (8:5), ale bełchatowianie szybko odrobili straty (11:11) i przejęli inicjatywę na parkiecie (13:16, 17:20). Skuteczny atak Nikołaj Penczewa zakończył tę partię. O sukcesie gości przesądziło fatalne przyjęcie Resovii. Set upłynął pod znakiem błędów własnych obu ekip.

Druga partia rozpoczęła się od mocnego uderzenia gospodarzy (3:0), ale przyjezdni znów szybko odrobili straty (8:8). Dalsza część seta to zacięta walka obu ekip. Jeszcze przy stanie 21:22, bo skutecznym bloku Karola Kłosa przewagę mieli goście, ale cztery kolejne akcje padły łupem podopiecznych Andrzeja Kowala. Dwa szczelne bloki gospodarzy zakończyły tę partię. Drugi set był ciekawszy od pierwszego, obie ekipy popełniły mniej błędów własnych, a o sukcesie gospodarzy przesądziła lepsza gra blokiem i zagrywką.

Najwięcej emocji przyniósł set numer trzy. Tradycyjnie dobrze rozpoczęli go siatkarze Resovii (5:2) i po raz kolejny rywale szybko odrobili straty (5:5). Obie ekipy walczyły punkt za punkt, żadna z drużyn nie była w stanie wywalczyć zdecydowanej przewagi, a wynik długo oscylował wokół remisu. Odsłonę zakończyła rywalizacja na przewagi, również bardzo zacięta. Wygrali ją 30:28 wicemistrzowie Polski, a do sukcesu przybliżyły ich błędy rywali (dotknięcie siatki przez Mariusza Wlazłego i zepsuta zagrywka Srećko Lisinaca).

Czwarta partia nie miała już takiej dramaturgii. Gospodarze przeważali od początku seta (4:1, 8:3), a w środkowej jego części zbudowali sobie taką przewagę (16:7), że w końcówce mogli kontrolować sytuację. Skrze nie pomogły roszady w składzie, pojawienie się na parkiecie Bartosza Kurka i Michała Winiarskiego. Dwa asy serwisowe Thibault Rossarda i skuteczny atak Gavina Schmitta dały Asseco Resovii decydujące punkty.  MVP: Gavin Schmitt.

Asseco Resovia Rzeszów - PGE Skra Bełchatów 3:1 (20:25, 25:22, 30:28, 25:17)

Asseco Resovia: Fabian Drzyzga, Marko Ivovic, Batłomiej Lemański, Piotr Nowakowski, John Gordon Perrin, Gavin Schmitt - Damian Wojtaszek (libero) - Dawid Dryja, Marcin Możdżonek, Thibault Rossard.

PGE Skra: Karol Kłos, Srecko Lisinac, Nikołaj Penczew, Artur Szalpuk, Nicolas Uriarte, Mariusz Wlazły - Robert Milczarek (libero) - Bartosz Kurek, Marcin Janusz, Michał Winiarski.

WYNIKI I TABELA PLUSLIGI

RESOVIA
SKRA
3:1
Zapis relacji

Wyniki pozostałych meczów 18. kolejki PlusLigi:

Indykpol AZS Olsztyn - Łuczniczka Bydgoszcz 3:1 (25:22, 25:21, 20:25, 25:20)
MKS Będzin - Cuprum Lubin 3:2 (25:23, 20:25, 25:23, 23:25, 15:11)

Do rozegrania:

2017-01-28: AZS Częstochowa - GKS Katowice (17.00)
2017-01-28: Effector Kielce - Cerrad Czarni Radom (17.00)
2017-01-28: ONICO AZS Politechnika Warszawska - Espadon Szczecin (18.00)
2017-01-28: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Lotos Trefl Gdańsk (20.00; transmisja - Polsat Sport)
2017-01-30: BBTS Bielsko-Biała - Jastrzębski Węgiel (18.00; transmisja - Polsat Sport).

Rozpoczęła się już transmisja meczu w Polsacie Sport. Mecz komentują: Tomasz Swędrowski i Wojciech Drzyzga.

W Hali Podpromie prezentacja obu ekip.

RESOVIA - SKRA 0:0, 1:1 Rozpoczynamy mecz!

RESOVIA - SKRA 0:0, 2:2 Skuteczny atak Mariusza Wlazłego.

RESOVIA - SKRA 0:0, 4:3 Początek meczu przebiega pod znakiem popsutych zagrywek.

RESOVIA - SKRA 0:0, 6:4 Mariusz Wlazły zaatakował w aut.

RESOVIA - SKRA 0:0, 8:5 Przewaga gospodarzy na początku meczu.

RESOVIA - SKRA 0:0, 9:7 Skuteczny atak Srećko Lisinaca.

RESOVIA - SKRA 0:0, 11:11 Wyrównana walka w środkowej części seta.

RESOVIA - SKRA 0:0, 13:15 Srećko Lisinac ze środka. Skra po raz pierwszy w tym spotkaniu uzyskała dwa oczka zaliczki. Andrzej Kowal poprosił o czas.

RESOVIA - SKRA 0:0, 13:16 Gavin Schmitt pomylił się w ataku.

RESOVIA - SKRA 0:0, 14:17 Skuteczny atak Nikołaja Penczewa.

RESOVIA - SKRA 0:0, 15:18 Srećko Lisinac skutecznie ze środka, ale po chwili Nikołaj Penczew zmarnował zagrywkę.

RESOVIA - SKRA 0:0, 17:20 Skuteczny atak Artura Szalpuka

RESOVIA - SKRA 0:0, 18:21 Gavin Schmitt pomylił się w ataku.

RESOVIA - SKRA 0:0, 19:22 Karol Kłos - as serwisowy. Drugi czas dla Andrzeja Kowala.

RESOVIA - SKRA 0:0, 20:23 Zerwany atak Nikolaja Penczewa.

RESOVIA - SKRA 0:0, 20:24 Mariusz Wlazły skutecznym atakiem dał Skrze piłkę setową!

RESOVIA - SKRA 0:1 (20:25) Nikołaj Penczew atakiem z przechodzącej piłki zakończył seta!

RESOVIA - SKRA 0:1, 3:0 Mocne otwarcie drugiego seta w wykonaniu Resovii.

RESOVIA - SKRA 0:1, 5:3 Srećko Lisinac z krótkiej. To mocna broń bełchatowian w tym spotkaniu.

RESOVIA - SKRA 0:1, 7:5 Artur Szalpuk zablokowany.

RESOVIA - SKRA 0:1, 8:8 Bartłomiej Lemański zaatakował w aut i Skra szybko odrobiła straty z początku seta.

RESOVIA - SKRA 0:1, 10:10 Skutecznie John Perrin.

RESOVIA - SKRA 0:1, 12:11 Skuteczny atak Gavina Schmitta.

RESOVIA - SKRA 0:1, 13:13 Z prawego skrzydła zaatakował Mariusz Wlazły.

RESOVIA - SKRA 0:1, 15:16 Skuteczna kontra bełchatowian.

RESOVIA - SKRA 0:1, 15:17 Thibault Rossard pomylił się w ataku i Skra uzyskała dwa oczka zaliczki

RESOVIA - SKRA 0:1, 16:18 Srećko Lisinac z przesuniętej krótkiej.

RESOVIA - SKRA 0:1, 16:19 Kolejna pomyłka gospodarzy w ataku. Andrzej Kowal poprosił o czas.

RESOVIA - SKRA 0:1, 17:19 Skuteczny atak Gavina Schmitta.

RESOVIA - SKRA 0:1, 20:20 Gospodarze odrobili straty. Philippe Blain wziął czas.

RESOVIA - SKRA 0:1, 21:21 Gavin Schmitt znów skutecznie.

RESOVIA - SKRA 0:1, 21:22 Zablokowany Fabian Drzyzga.

RESOVIA - SKRA 0:1, 22:22 Punkt za punkt w końcówce seta.

RESOVIA - SKRA 0:1, 23:22 Dotknięcie siatki po stronie gości. Czas dla trenera Skry.

RESOVIA - SKRA 0:1, 24:22 Zablokowany Artur Szalpuk.

RESOVIA - SKRA 1:1 (20:25, 25:22) Mariusz Wlazły zatrzymany blokiem! Resovia wyrównała stan meczu!

RESOVIA - SKRA 1:1, 2:2 Rozpoczął się set numer trzy!

RESOVIA - SKRA 1:1, 4:2 Mariusz Wlazły zatrzymany blokiem.

RESOVIA - SKRA 1:1, 5:2 Philippe Blain poprosił o czas.

RESOVIA - SKRA 1:1, 5:3 Skuteczny atak Artura Szalpuka.

RESOVIA - SKRA 1:1, 5:4 Mariusz Wlazły - as serwisowy (121 km/h).

RESOVIA - SKRA 1:1, 7:7 Skuteczny atak Nikołaja Penczewa.

RESOVIA - SKRA 1:1, 9:8 Marcin Możdżonek z krótkiej.

RESOVIA - SKRA 1:1, 9:9 Kolejny w tym secie skuteczny atak Mariusza Wlazłego.

RESOVIA - SKRA 1:1, 10:10 Thibault Rossard skończył akcję gospodarzy.

RESOVIA - SKRA 1:1, 13:11 Marcin Możdżonek - as serwisowy, a w kolejnej akcji John Perrin zablokował Mariusza Wlazłego.

RESOVIA - SKRA 1:1, 14:13 Błąd Gavina Schmitta.

RESOVIA - SKRA 1:1, 15:14 Artur Szalpuk z drugiej linii.

RESOVIA - SKRA 1:1, 16:16 Walka punkt za punkt w tej części seta.

RESOVIA - SKRA 1:1, 17:18 Gavin Schmitt zablokowany. Andrzej Kowal poprosił o czas.

RESOVIA - SKRA 1:1, 18:18 Gavin Schmitt tym razem skutecznie.

RESOVIA - SKRA 1:1, 19:20 Mariusz Wlazły zaatakował z prawego skrzydła.

RESOVIA - SKRA 1:1, 21:20 Mariusz Wlazły przestrzelił zagrywkę, a w kolejnej akcji zerwał atak.

RESOVIA - SKRA 1:1, 22:20 Gavin Schmitt - as serwisowy. Philippe Blain obejrzał żółtą kartkę za dyskusje z arbitrami, a po chwili poprosił o czas.

RESOVIA - SKRA 1:1, 23:22 Dawid Dryja zaserwował w siatkę. Andrzej Kowal poprosił o przerwę.

RESOVIA - SKRA 1:1, 23:23 Piotr Nowakowski zaatakował w aut.

RESOVIA - SKRA 1:1, 23:24 Efektowny atak Mariusza Wlazłego! Piłka setowa dla Skry.

RESOVIA - SKRA 1:1, 24:24 Karol Kłos zepsuł zagrywkę. Gramy na przewagi.

RESOVIA - SKRA 1:1, 25:25 Thibault Rossard dał piłkę setową Resovii! Po chwili Piotr Nowakowski zaserwował w aut.

RESOVIA - SKRA 1:1, 25:26 Thibault Rossard zatrzymany blokiem. Nerwowa końcówka trzeciego seta.

RESOVIA - SKRA 1:1, 26:26 Skuteczna kontra gospodarzy.

RESOVIA - SKRA 1:1, 28:28 Zacięta walka na przewagi...

RESOVIA - SKRA 2:1 (20:25, 25:22, 30:28) Niezwykle emocjonujący set padł łupem gospodarzy.

RESOVIA - SKRA 2:1, 2:0 Thibault Rossard - as serwisowy.

RESOVIA - SKRA 2:1, 4:1 Przewaga gospodarzy na początku seta.

RESOVIA - SKRA 2:1, 6:2 Gavin Schmitt - as serwisowy. Czas dla trenera Skry.

RESOVIA - SKRA 2:1, 7:2 Artur Szalpuk zaatakował w aut.

RESOVIA - SKRA 2:1, 9:3 John Perrin najpierw popisał się skutecznym atakiem, a po chwili zapunktował zagrywką. Philippe Blain wziął drugi czas.

RESOVIA - SKRA 2:1, 11:3 Gavin Schmitt znów skutecznie.

RESOVIA - SKRA 2:1, 12:4 Piotr Nowakowski ze środka.

RESOVIA - SKRA 2:1, 13:5 Thibault Rossard z lewego skrzydła.

RESOVIA - SKRA 2:1, 15:6 Thibault Rossard - as serwisowy.

RESOVIA - SKRA 2:1, 17:10 Gavin Schmitt zablokowany przez Michała Winiarskiego.

RESOVIA - SKRA 2:1, 17:11 Kolejny blok Skry. Andrzej Kowal poprosił o czas.

RESOVIA - SKRA 2:1, 19:14 Skuteczny blok Skry.

RESOVIA - SKRA 2:1, 19:15 Skuteczny atak Bartosza Kurka.

RESOVIA - SKRA 2:1, 20:15 Gavin Schmitt zaatakował po bloku.

RESOVIA - SKRA 2:1, 21:16 Bartosz Kurek zablokowany.

RESOVIA - SKRA 2:1, 24:16 Thibault Rossard - as serwisowy. Piłka meczowa dla gospodarzy.

RESOVIA - SKRA 3:1 (20:25, 25:22, 30:28, 25:17) Gavin Schmitt atakiem po skosie kończy mecz!