Ligue1: Derby Bretanii na remis! Grali Grosicki i Lewczuk

Sobotnie derby Bretanii nie wyłoniły zwycięzcy. Rennes na własnym obiekcie z Kamilem Grosickim w składzie jedynie zremisowało z Nantes. Cały mecz na ławce rezerwowych spędził Mariusz Stępińki. Bordeaux Igora Lewczuka wygrało 2:0 na wyjeździe z Nancy.

Derby Bretanii miały kilka Polskich akcentów. Z jednej strony Kamil Grosicki w pierwszym składzie, a z drugiej Mariusz Stępiński na ławce w Nantes, którego właścicielem jest… Polak, Waldemar Kita.

Długo utrzymywał się rezultat bezbramkowy. Rennes nie potrafiło przebić się w pole karne i na poważnie zagrozić bramce rywala. Pod koniec pierwszej części gry cios wyprowadzili goście. Jules Iloki najpierw komicznie potknął się o piłkę, a po kilku minutach dał swojej drużynie prowadzenie. Rennes było stać jedynie na wyrównanie w 87. minucie meczu. Punkt swoim golem zagwarantował Joris Gnagnon. Grosicki rozegrał pełne 90 minut.

W innym spotkaniu Ligue 1 Bordeaux Igora Lewczuka pokonało 2:0 Nancy. Polak kolejny raz wystąpił w pełnym wymiarze czasowym.

Stade Rennes – FC Nantes 1:1 (0:1)