Pewnie awansował broniący trofeum Manchester United, pokonując przed własną publicznością Wigan 4:0. Bramkę i asystę zaliczył Bastian Schweinsteiger, który znalazł się w pierwszym składzie "Czerwonych Diabłów" po raz pierwszy od roku.

 

W sobotę grający u siebie Liverpool przegrał z występującym na zapleczu Premier League Wolverhampton Wanderers 1:2. Kilka dni temu drużyna prowadzona przez Juergena Kloppa pożegnała się także z Pucharem Ligi.

 

W piątej rundzie (1/8 finału) po raz pierwszy w 146-letniej historii rozgrywek wystąpią dwie drużyny - Sutton United i Lincoln City FC - spoza czterech najwyższych klas, w których rywalizują zespoły profesjonalne.

 

Jedną z nich jest Sutton. Klub z północno-zachodniej części Londynu w niedzielę pokonał występujący obecnie w drugiej lidze Leeds United 1:0 i po raz pierwszy wystąpi w najlepszej "16" tych rozgrywek. Jedynego gola zdobył w 53. minucie z rzutu karnego Jamie Collins, na co dzień pracujący jako budowlaniec.

 

"Teraz chcemy się zmierzyć kimś z Premier League, najlepiej pokroju Manchesteru United lub Arsenalu Londyn" - przyznał strzelec jedynego gola.

 

Drugim "nieligowym" klubem w 1/8 finału, której losowanie zaplanowano na poniedziałek, będzie Lincoln (3:1 z Brighton). Do tej fazy ta ekipa awansowała po raz pierwszy od 1887 roku.