Sampdoria górą w meczu reprezentantów Polski. Porażka drużyny Skorupskiego

Sampdoria Genua z Karolem Linettym i Bartoszem Bereszyńskim w składzie pokonała u siebie AS Romę 3:2. Bramki drużyny gości w tym meczu strzegł Wojciech Szczęsny. Kolejnej porażki doznało Empoli FC. Zespół, którego barw broni Łukasz Skorupski uległo FC Crotone 1:2.

Mecz w Genui to było widowisko pełne zwrotów akcji. Sampdoria udanie zrewanżowała się Romie za porażkę w Pucharze Włoch i przerwała złą serię meczów bez zwycięstwa. Swój debiut w Serie A zanotował Bartosz Bereszyński, który wystąpił na prawej stronie. W 62. minucie na murawie pojawił się Linetty, który zmienił strzelce pierwszego gola Dennisa Praeta. Doskonały mecz rozegrał Luis Muriel, który zdobył gola oraz asystował przy wszystkich golach dla gospodarzy.

Dla kibiców Romy porażka jest boleśniejsza, ponieważ swój mecz wygrał Juventus Turyn i odskoczył rzymianom na dystans czterech punktów. Drużyna Empoli nie poradziła sobie z będącym w strefie spadkowej FC Crotone. Polski golkiper aż czterokrotnie musiał wyciągać piłkę z siatki. Bohaterem meczu został Diego Falcinelli, który ustrzelił klasycznego hat-tricka. "Azzuri" zajmują 17. miejsce z przewagą ośmiu punktów nad strefą spadkową.

Sampdoria Genua - AS Roma 3:3 (1:1) -> WYNIK, STRZELCY, STATYSTYKI

Crotone - Empoli 4:1 (1:1) -> WYNIK, STRZELCY, STATYSTYKI