Sensacyjna porażka Arsenalu z Watford!

Arsenal już po trzynastu minutach przegrywał z Watford 0:2 i mimo gigantycznej przewagi w drugiej połowie, nie zdołał już odrobić tak dużych strat. Gola Alexa Iwobiego był tylko trafieniem na otarcie łez. Punkty stracił również Tottenham.

Kibice Arsenalu po kilkunastu minutach mogli być w wielkim szoku. Watford, które przecież nie strzela zbyt wielu goli na wyjazdach, zdobyło dwie bramki w pierwszym kwadransie! Zaczęło się od rykoszetu po strzale Younesa Kaubola, a następnie nieporozumienie Laurenta Koscielnego z Gabrielem wykorzystał duet Etienne Capoue&Troy Deeney, którzy we dwóch poradzili sobie z całą obroną "Kanonierów". To był prawdziwy szok dla samych piłkarzy, którzy przez dobrych kilka minut.

Gospodarze mieli wyraźny problem i dopiero po przerwie zdołali sforsować mur stworzony przez zawodników Watford. Alexis Sanchez dograł do Alexa Iwobiego, a ten - choć nie do końca czysto - trafił do siatki. Mimo gigantycznej przewagi do końca spotkania (goście nie oddali w drugiej połowie żadnego celnego strzału) wynik się już nie zmienił. Sensacja na Emirates!

Niespodzianką zakończył się też mecz Sunderland - Tottenham. Goście byli murowanymi faworytami, lecz nie mieli dobrze nastawionych celowników, przez co skończyło się tylko na bezbramkowym remisie.

W odmiennych nastrojach dzień skończyli polscy bramkarze. Łukasz Fabiański i jego Swansea pokonali Southampton 2:1, podczas gdy Bournemouth Artura Boruca przegrało z Crystal Palace 0:2.