Jak usłyszał dziennikarz RMF FM od rozmówców z Polskiego Związku Piłki Siatkowej, turniej zorganizują dwa lub trzy miasta, a ostateczna decyzja w ich sprawie zależeć będzie od rozstrzygnięć w PlusLidze. Jeśli np. mistrzem kraju zostanie PGE Skra Bełchatów, to niektóre mecze Klubowych Mistrzostw Świata mogłyby zostać rozegrane w Łodzi. Zwycięstwo ZAKSY Kędzierzyn-Koźle sprawiłoby natomiast, że gospodarzem klubowych MŚ mogłyby zostać Katowice lub... Opole.

 

Ostateczne decyzje poznamy prawdopodobnie w kwietniu, kiedy rozgrywki PlusLigi będą na finiszu. Wtedy też dowiemy się, ile miast zorganizuje turniej - obecnie wszystko wskazuje jednak na to, że najlepsze klubowe drużyny świata ugoszczą w fazie grupowej dwa miasta, a rywalizacja o czołowe miejsca turnieju przeniesie się do innej hali.

 

W mistrzostwach wezmą udział dwie polskie drużyny: mistrz Polski i druga, która skorzysta z dzikiej karty. Klubowe Mistrzostwa Świata zostaną zorganizowane Polsce w terminie 11-17 grudnia 2017 roku. Będzie to druga duża siatkarska, którą Polacy zorganizują w tym roku. Pierwszą będą mistrzostwa Europy, które odbędą się na przełomie sierpnia i września.