Zakończyła się budowa stadionu Widzewa Łódź

Piłka nożna
Zakończyła się budowa stadionu Widzewa Łódź
fot.

Od rundy wiosennej piłkarze Widzewa Łódź swoje mecze będą rozgrywali na nowym stadionie miejskim. Obiekt mogący pomieścić 18 tys. widzów w tym tygodniu ma zostać oddany do użytku, a w następny weekend (10-12 lutego) będą mogli zwiedzić go kibice.

O końcowej fazie realizacji inwestycji sportowej przy al. Piłsudskiego podczas konferencji prasowej zorganizowanej we wtorek na nowym stadionie poinformowała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

- To inwestycja, o którą walczyli fani piłki nożnej. To również kolejna inwestycja zmieniająca jakość obiektów sportowych w naszym mieście. W rundzie wiosennej swoje mecze będzie tu już rozgrywał Widzew. Mam nadzieję, że stadion okaże się szczęśliwy i będziemy cieszyć się kolejnymi awansami drużyny, co w perspektywie kolejnych lat pozwoli z optymizmem myśleć o zapełnieniu obiektu rzeszami kibiców – powiedziała.

Dodała, że obecnie na obiekcie trwają ostatnie poprawki i odbiory, a w piątek ma zostać oficjalnie oddany do użytku.

Nowoczesny stadion powstał w tym samym miejscu – przy ul. Piłsudskiego 138 - co stary, wysłużony obiekt, na którym piłkarze Widzewa rywalizowali m.in. w ekstraklasie i Lidze Mistrzów (w 1996 r.).

Jego budowa trwała od grudnia 2014 roku. W pełni zadaszona arena może pomieścić 18 018 widzów. Jej reprezentacyjną częścią jest trybuna zachodnia, w której zlokalizowano m.in. szatnie dla zespołów ligowych (gospodarzy i gości) oraz drużyn młodzieżowych, a także pokoje sędziów i delegatów, siłownię, pomieszczenia do odnowy biologicznej, obszerną strefę przeznaczoną dla gości, 24 loże VIP, osiem lóż komentatorskich, dwa studia telewizyjne, miejsca prasowe, biura oraz pomieszczenia gospodarcze i komercyjne. W narożnikach trybun zamontowano widoczne dla wszystkich kibiców dwa wielkoformatowe ekrany LED.

Jak podkreśliła prezydent Zdanowska, obiekt będzie wielofunkcyjny. Jedna z trybun jest demontowana, co ułatwia organizację koncertów i innych wydarzeń. Jest dostosowany również do rozgrywania meczów rugby. Wokół powstał parking na 650 miejsc oraz przebudowano układ drogowy.

Ze stadionu przede wszystkim mają korzystać piłkarze i kibice Widzewa. Występująca obecnie w 3. lidze drużyna swój pierwszy mecz na nowej arenie rozegra 18 marca, kiedy w ligowych rozgrywkach zmierzy się z Motorem Lubawa.

- Chciałbym podziękować władzom miasta za powstanie nowego domu dla widzewskiej rodziny. Myślę, że wszyscy będą się tutaj czuli bardzo dobrze. Cały czas w gronie zarządu zastanawiamy się, jak urozmaicić nasz pierwszy mecz w tym miejscu. Myślę, że w ciągu dwóch lub trzech tygodni ogłosimy planowane atrakcje – powiedział Konrad Walczak z zarządu Reaktywacji Tradycji Sportowych Widzew.

Klub do tej pory sprzedał już ponad 7,7 tys. karnetów na rundę wiosenną, co w dużej mierze jest efektem nowego stadionu.

Kibice oraz mieszkańcy Łodzi nowoczesny obiekt sportowy będą mogli zwiedzić w weekend 10-12 lutego. W piątek 10 lutego po południu z wycieczek będą mogli skorzystać posiadacze karnetów na mecze Widzewa. W kolejne dni stadion będzie dostępny dla wszystkich.

- W sobotę 11 i niedzielę 12 lutego wycieczki będą oprowadzane w godzinach 11-18. Co 15 minut będzie wyruszała kilkudziesięcioosobowa grupa. W trakcie zwiedzania będzie można obejrzeć te miejsca, które na co dzień nie będą dostępne dla kibiców. To m.in.: areszt, szatnie dla zawodników, siłownie, pomieszczenia odnowy biologicznej i fitness oraz ekspozycja historii Widzewa – zachęcała Barbara Klatka z Miejskiej Areny Kultury i Sportu. To miejska spółka, która zarządza już m.in. halą Atlas Arena oraz nowoczesną trybuną przy al. Unii, a teraz została operatorem stadionu przy al. Piłsudskiego.

Inwestycja – razem z przebudową układu drogowego - kosztowała blisko 150 mln zł. Jej wykonawcą było przedsiębiorstwo budowlane Mosty Łódź S.A.

AŁ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie