Grosicki odejdzie, jeśli Hull spadnie. Szczegóły transferu Polaka

Piłka nożna
Grosicki odejdzie, jeśli Hull spadnie. Szczegóły transferu Polaka
fot. PAP

Portal "Sportowefakty.wp.pl" opublikował kulisy transferu Kamila Grosickiego do Hull City. Polak zabezpieczył się w razie spadku swojej nowej drużyny z Premier League. Jeśli tak by się stało, dostałby wolną rękę w szukaniu nowego pracodawcy.

Grosicki przychodząc do Hull spełnił swoje wielkie piłkarskie marzenie o grze w ulubionej Premier League. Najbardziej zdeterminowane w rozmowach transferowych z angielskich klubów były właśnie "Tygrysy”. Polak ma tam bardzo duże szanse na regularną grę i postanowił z tego skorzystać. Jedynym minusem jest pozycja w tabeli Hull, które znajduje się w strefie spadkowej. Grosicki zabezpieczył się w wypadku ewentualnej degradacji. Gdyby jego nowy klub spadł do Championship, Polak dostałby wolną rękę w szukaniu nowego pracodawcy.

 

Portal ujawnił również inne kluby, które były zainteresowane pozyskaniem "Grosika”. Chciały go również Crystal Palace, Middlesbrough i Everton oraz czołowe drużyny z Włoch i Rosji.

 

Reprezentant Polski trafił do Anglii za 9 milionów euro. Dodatkowy milion wpłynie na konto Rennes, gdy Hull utrzyma się w Premier League. Skrzydłowy podpisał 3,5-letni kontrakt z możliwością przedłużenia go o rok.

SA, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze