Mańkowski rzuca wyzwanie Mamedowi! Będzie walka dwóch mistrzów?

Sporty walki
Mańkowski rzuca wyzwanie Mamedowi! Będzie walka dwóch mistrzów?
fot. KSW

Borys Mańkowski nagrał filmik, na którym zaproponował włodarzom KSW sensacyjną walkę ze swoim udziałem. Mistrz kategorii półśredniej rzucił wyzwanie... Mamedowi Khalidovowi. - Wiem, że jest to ogromne wyzwanie, ale ja kocham wyzwania. Gdybyśmy znaleźli catch weight to było by fantastyczne - powiedział Mańkowski.

Mańkowski jest jak na razie jedynym mistrzem KSW, którego nie ma w karcie walk KSW Colosseum, które odbędzie się 27 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie. W największej w historii gali wystąpi pięciu czempionów: Fernando Rodrigues Jr. (waga ciężka), Tomasz Narkun (półciężka), Mateusz Gamrot (lekka), Marcin Wrzosek (piórkowa) oraz Mamed Khalidov (średnia). Tylko Gamrot i Khalidov nie poznali jeszcze rywali.

- Karta walk na Stadion Narodowy jest już prawie zamknięta, a mnie tam jeszcze nie ma. Nie wiem dlaczego, ale jestem bardzo złyy, bo jest to coś wielkiego. Będzie to największa gala w historii KSW i bardzo chciałbym tam wystąpić. Może włodarzy KSW zachęci to, że Mamed Khalidov, który jest moim idolem, nie ma jeszcze żadnej walki - powiedział Mańkowski, który nagrał film na Facebooku.

Mańkowski jest aktualnym mistrzem kategorii półciężkiej, w której limit wagowy wynosi 77 kg. Mamed walczy z kolei w dywizji, w której dopuszczalna waga to 84 kg. Nie wiadomo w jakiej kategorii wagowej mogłoby się odbyć starcie dwóch czempionów, ale Borys proponuje by zawodnicy zmierzyli się w tzw. catch weighcie.

- Nie ukrywam, że moim wielkim marzeniem zawsze była walka z Mamedem. Uważam go za gościa nie z tej ziemi. To zawodnik, który mógłby toczyć pojedynki z najlepszymi na świecie. Wiem, że jest to ogromne wyzwanie, ale ja kocham wyzwania. Gdybyśmy znaleźli catch weight to było by fantastyczne. Mamed, zawsze sobie z tego żartowaliśmy, ale może zgodzisz się na tę propozycję?

 

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze