Medalistka olimpijska z Londynu na dopingu!

Inne
Medalistka olimpijska z Londynu na dopingu!
fot. PAP/Bartłomiej Zborowski
Antonina Kriwoszapka (pierwsza z prawej) jest także złotą medalistką w sztafecie 4 × 400 m z mistrzostw świata 2013 z Moskwy.

Rosyjska biegaczka Antonina Kriwoszapka, jej rodaczka dyskobolka Wiera Ganiejewa i turecki bokser Adem Kilicci na podstawie powtórnego badania próbek z igrzysk w Londynie zostali przyłapani na dopingu - poinformował Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl).

Kriwoszapka wraz z koleżankami z reprezentacji wywalczyła w 2012 roku srebrny medal w sztafecie 4x400 m. W wyniku wykrycia stosowania niedozwolonego turinabolu przez 29-letnią zawodniczkę Rosjanki prawdopodobnie stracą krążek. Triumfowały wówczas Amerykanki, trzecie były Jamajki, a tuż za podium znalazły się Ukrainki. Polki nie awansowały do finału.

 

Tę samą substancję wykryto u sklasyfikowanej w Londynie na 23. miejscu wśród dyskobolek 28-letniej Ganiejewej i piątego w kategorii 75 kg 30-letniego Kilicciego. MKOl zwrócił się do Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) i Międzynarodowej Federacji Boksu Amatorskiego (AIBA) o korektę wyników.

jk, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie