Puchar Francji: Rennes nie dało rady bez Grosickiego. Pewny triumf PSG

W spotkaniu 1/16 Pucharu Francji Rennes przegrało przed własną publicznością z PSG 0:4. W składach obu drużyn zabrakło Polaków, gdyż Kamil Grosicki w ostatnim dniu okienka transferowego zmienił barwy klubowe i przeniósł się do Anglii, a Grzegorz Krychowiak znalazł się poza kadrą meczową.

W Ligue 1 obie ekipy dzieli 16 punktów. PSG z dorobkiem 46 oczek zajmuje trzecią pozycję, z kolei Rennes ma 30 punktów i plasuje się na dziewiątej lokacie.

W środowym starciu zabrakło polskich akcentów. Kamil Grosicki w ostatnich minutach okienka transferowego dopiął swój transfer i został piłkarzem Hull City. Z kolei z powodu kontuzji kolana znalazł Grzegorz Krychowiak. Reprezentant Polski ostatni raz w barwach PSG zagrał jeszcze w zeszłym roku, kiedy to 21 grudnia jego drużyna pokonała w lidze FC Lorient 5:0.

W pierwszej połowie PSG zdobyło dwie bramki i praktycznie przesądziło losy awansu. Najpierw w 27. minucie sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Julian Draxler, natomiast w 38. minucie bardzo ładną zespołową akcję PSG uderzeniem z bliskiej odległości wykończył Lucas Moura, podwyższając wynik na 2:0.

W drugiej części gry paryżanie kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Co więcej, podopieczni Unaia Emery'ego dobili jeszcze zespół gospodarzy. Najpierw w 69. minucie swojego drugiego gola strzelił Draxler, a w doliczonym czasie wynik na 4:0 ustalił Hatem Ben Arfa. Dzięki temu triumfowi PSG, jako ostatnie, zameldowało się w 1/8 finału Pucharu Francji.

Rennes - PSG 0:4 (0:2)

Bramki: Draxler 27, 69 Lucas 38, Ben Arfa 90+1

Rennes: Costil - Cavare, Mendes, Gnagnon, Afonso - Hunou, Chantome (73. Andre), Prcić, Diakhaby (73. Lea) - Sio (66. Kalulu), Said

PSG: Areola - Aurier, Marquinhos, Kimpembe, Maxwell - Nkunku, Motta (70. Matuidi), Rabiot - Lucas (77. Guedes), Ben Arfa, Draxler (69. Pastore)

Żółte kartki: Cavare, Mendes - Ben Arfa