Wilder o Wawrzyku: Nie pojmuję, dlaczego zaryzykował swoją karierę

Sporty walki
Wilder o Wawrzyku: Nie pojmuję, dlaczego zaryzykował swoją karierę
fot. Polsat Sport

Deontay Wilder (37-0, 36 KO), mistrz świata WBC w wadze ciężkiej, odniósł się w końcu do dopingowej wpadki Andrzeja Wawrzyka (33-1 19 KO), z którym miał walczyć 25 lutego na gali w Alabamie. "Bronze Bomber" stwierdził, że nie pojmuje, dlaczego pięściarze ryzykują swoje kariery.

- Gdy dowiedziałem się o dopingu w organizmie Wawrzyka, mogłem tylko z niedowierzaniem pokręcić głową. Ale trzeba iść naprzód i robić swoje. Nie mogę pojąć, dlaczego ci kolesie ryzykują swoje kariery, próbując oszukiwać. Moim zdaniem nawet zwyciężając, taka wygrana nie dawałaby im satysfakcji, bo przecież sukces przy pomocy oszustwa nie smakuje tak dobrze - skomentował Wilder.

Po tym jak wykryto u Polaka doping, gala w Alabamie przez chwilę stała pod znakiem zapytania, ale w końcu "Bronze Bomber" doczekał się zastępstwa w osobie Geralna Washingtona. Przypomnijmy, że na tej samej gali obejrzymy debiutującego na amerykańskim ringu Izu Ugonoha (17-0, 14 KO), który zmierzy się z Dominikiem Breazealem (17-1, 15 KO), olimpijczykiem z Londynu. Mówi się, że czarnoskórego Polaka czeka największe wyzwanie w karierze.

RH, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze