Ignaczak dostał propozycję od IBB Polonii Londyn!

Siatkówka

Zespół IBB Polonii Londyn powoli przestaje być siatkarską ciekawostką, coraz częściej zaś postrzegana jest jako poważny zespół. Prezesi angielskiego klubu z polskimi korzeniami nie ukrywają, że celem wzmocnienia wartości marketingowej zespołu postarają się o ściągnięcie na Wyspy uznanych nazwisk z kraju nad Wisłą. Czy taką propozycję otrzymał już 38-letni Krzysztof Ignaczak?

Niedawno byliśmy świadkiem rozegrania meczu IBB Polonii w ramach Pucharu CEV na hali w Bełchatowie, zaś osoby związane z angielskim klubem wypowiedziały się o planach dotarcia z klubem do jak największej rzeszy polskich fanów. W tym miały pomóc uznane polskie nazwiska, zaś w wywiadzie z jednym z działaczy padł nawet pomysł... transferu Michała Winiarskiego.

Te rewelacje mogły być traktowane z przymrużeniem oka, jednak jak się okazuje: wcale nie były wyssane z palca! 38-letni Krzysztof Ignaczak od kilku miesięcy nie znalazł angażu w żadnym klubie PlusLigi po tym, jak wygasł jego kontrakt z Asseco Resovią, w której spędził dziewięć ostatnich lat kariery. Sam zainteresowany potwierdził, że toczyły się rozmowy z prezesem Polonii Londyn!
Faktycznie dostałem propozycję, żeby pojechać do Anglii i pomóc zespołowi. Sam jednak nie wiem, na czym taka pomoc miałaby polegać. Czy będzie to powrót na parkiet w mojej roli libero, a może... atak? Jest faktycznie taki pomysł, zawsze marzyłem o tym, aby wyjechać za granicę!
38-letni Ignaczak to 321-krotny reprezentant Polski, złoty medalista mistrzostw Europy z 2009 roku oraz świata z 2014 roku. W barwach Skry Bełchatów i Asseco Resovii Rzeszów wywalczył łącznie sześć tytułów mistrza Polski.

 

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze