Remis i wygrana Legii w piątkowych sparingach

Broniąca tytułu piłkarskiego mistrza Polski Legia Warszawa rozegrała w piątek dwa sparingi na zgrupowaniu w Hiszpanii. W pierwszym przeciwko drugoligowej koreańskiej drużynie Daejeon Citizen wygrała 1:0, a w drugim z duńskim FC Nordsjalland zremisowała 1:1.

Przeciwko koreańskiej ekipie do bramki trafił w 11. minucie Michał Kucharczyk. Z kolei w starciu z duńskim zespołem gola zdobył w 71. minucie Adam Hlousek. Wcześniej dla rywali strzelił Mathias Rasmussen.

Trener Jacek Magiera w obu meczach wystawił eksperymentalne składy. W ataku nieoficjalny debiut w barwach Legii zaliczył Tomas Necid. Od pierwszej minuty spotkania z Duńczykami wystąpił leczący niedawno jeszcze kontuzję Vadis Odjidja Ofoe.

W okresie przygotowawczym Legia odniosła tylko jedno zwycięstwo w sparingu - właśnie z Daejeon Citizen. Wcześniej mistrzowie Polski ulegli Arminii Bielefeld (1:2) i Zenitowi Sankt Petersburg (0:2), a zremisowali z Hyundai Ulsan FC (0:0) i Grasshopper Zurych (0:0). W sobotę legioniści wracają do kraju.

Pierwszy mecz o stawkę w 2017 roku Legia rozegra 11 lutego, a rywalem w polskiej ekstraklasie będzie Arka Gdynia. Pięć dni później mistrz kraju podejmie Ajax Amsterdam w pierwszym spotkaniu 1/16 finału Ligi Europejskiej.