Stanislaw odchodzi z OpTic Gaming

Inne
Stanislaw odchodzi z OpTic Gaming

OpTic Gaming, formacja z dywizji północnoamerykańskiej, która zaliczyła zaskakująco dobry koniec ubiegłego roku, ogłosiła dziś, że Peter ‘stanislaw’ Jarguz odszedł z ich składu. Zarząd, jak i zawodnicy nie kryją zdziwienia.

Ekipa Willa ‘RUSHa’ Wierzby zaskoczyła wszystkich, zwyciężając finały drugiego sezonu ELEAGUE. Chwilę później zawodnicy zgarnęli także srebrne medale drugiego sezonu ECS, a także dostali się na Majora. I choć ostatecznie w Atlancie zaliczyli występ słaby, nie wychodząc z grupy, nawet sami gracze nie myśleli o tym, by zmieniać coś w składzie. Stanislaw, który pełnił w zespole funkcję In-Game Leadera, sprawił jednak kolegom niemiłą niespodziankę, bez zapowiedzi odchodząc z drużyny. Co gorsze: tuż przed DreamHackiem w Las Vegas. W kuluarach mówi się, że Jarguza zainteresowały większe pieniądze. Branżowi specjaliści przewidują, że Kanadyjczyk dołączy do Teamu Liquid, zastępując w nim Spencera 'Hiko' Martina. Być może właśnie Hiko uzupełni skład OpTic. I choć na ten temat brakuje oficjalnych informacji, jedno jest pewne: to najprawdopodobniej początek fali dużych zmian w USA.

 


Skład OpTic Gaming:


Óscar "mixwell" Cañellas
Keith "NAF" Markovic
Will "RUSH" Wierzba
Tarik "tarik" Celik


- To spadło jak grom z jasnego nieba, przez co boli jeszcze bardziej. Kiedy stanislaw podjął decyzję, nie przyszedł z nią do mnie. Nie mogliśmy więc nawet o tym porozmawiać i spróbować naprawić to, co mogło mu nie pasować. Teraz nawet nie wiem, jakie wątpliwości miał Peter – mówi rozgoryczony RUSH. – Najgorsze jest to, że był naszym liderem w grze, a o pozyskanie nowego IGL-a naprawdę trudno, szczególnie w Ameryce Północnej. Nie wiem, co z tym zrobimy. Być może ktoś przejmie rolę po Stanisławie – kontynuuje. Jedno jest pewne, OpTic nie może zwlekać z usprawnieniem składu. Już 15 lutego startują przecież DreamHack Masters w Las Vegas.

Szymon Groenke

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze