Czwarty Polak w zimowych preeliminacjach do Hearthstone Championship Tour

E-sport
Czwarty Polak w zimowych preeliminacjach do Hearthstone Championship Tour
fot. Blizzard

Wczoraj pisaliśmy y o trójce naszych rodaków, Bartłomieju „Ikealyou” Zawadzkim, Łukaszu „Tuttek” Lipce oraz Łukaszu „Lucken” Szczypiorze, którzy wezmą udział w wysokiej rangi turnieju kwalifikacyjnym do Hearthstone Championship Tour. Dzisiaj natomiast okazało się, że do wspomnianego trio dołączy jeszcze jeden z naszych reprezentantów - Filip „Mikfil” Mikołajczyk (Digital Paradox).

W oficjalnym zestawieniu graczy przygotowanym przez Blizzard zawodnik miał tylko czternaście punktów i dwa oczka dzieliły go od awansu na preeliminacje, bowiem udział w tym turnieju gwarantowało tym razem 16 punktów. Jednak Mikfil utrzymywał, że wynik ten powinien być wyższy, a na jego konto nie zostały wpisane punkty za rywalizację w jednym z miesięcy rankingowych. Ostatecznie niejasności szczęśliwie udało się wyjaśnić i rezultat Polaka został zweryfikowany, dzięki czemu gracz może spokojnie przygotować się do przyszłotygodniowej rywalizacji.


Mikfil uchodzi za jednego z najbardziej utalentowanych młodych graczy na naszej scenie. Zawodnik organizacji Digital Paradox jest jednym z najbardziej utytułowanych zawodników, jeśli chodzi o występy na mocno obstawionych LAN-ach w ostatnim czasie. Mikfil regularnie walczy tam o najwyższe lokaty, a na swoim koncie ma między innymi triumf w NTT Game w Białce Tatrzańskiej (gdzie w finale okazał się lepszy od Bartłomieja „Ikealyou” Zawadzkiego) i pierwszym sezonie ligi FEC, a także drugie miejsce w finale sezonu #1 Komputronik Gaming oraz trzecią lokatę w Silesian Electronic Sport Arena w Tarnowskich Górach. Start w zimowych preeliminacjach nie będzie też debiutem tego gracza na arenie międzynarodowej, ponieważ Mikfila w turnieju z cyklu HCT mogliśmy oglądać już rok temu, kiedy to walczył w wiosennych turnieju 2016. Niestety wtedy bardzo szybko pożegnał się z rywalizacją.


Preeliminacje odbędą się już w przyszły weekend, w dniach 11-12 lutego. O miejsce w turnieju mistrzowskim powalczy 89 zawodników – nicki 81 z nich są już znane, natomiast ośmiu kolejnych pretendentów udział wywalczy poprzez mistrzostwa karczmy. Tavern Hero Tournament odbędzie się w przeddzień turnieju, 10 lutego i zobaczymy w nim sześciu naszych reprezentantów.

Rafał Fiodorow
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie