Dwie asysty Zielińskiego przyćmione przez hat-tricki gwiazd! Pogrom Napoli

Świetny występ Piotra Zielińskiego w starciu z Bologną! SSC Napoli zdemolowało na wyjeździe swoich rywali aż 7:1, polski pomocnik zaś asystował przy dwóch trafieniach w pierwszej połowie. Show skradli z kolei jego koledzy z ofensywy, Dries Mertens i Marek Hamsik, którzy popisali się hat-trickami.

Marek Hamsik to już żywa legenda klubu z południa Włoch. Słowacki kapitan został jednym z bohaterów szalonego meczu w Bologni, który mógł dla gości z Neapolu ułożyć się w przeróżny sposób. Dwa szybkie trafienia Hamsika i Lorenzo Insigne pozwoliły gościom pomyśleć, że będzie lekko, łatwo i przyjemnie - przy drugim z trafień asystował Piotr Zieliński.

Dwadzieścia minut później jednak z boiska wyleciał Jose Callejon, zaś Mattia Destro nie wykorzystał rzutu karnego dla Bologni. Goście mieli sporo szczęścia, bowiem już sześć minut później siły na boisku zostały wyrównane: z boiska wyleciał obrońca gospodarzy, Adam Masina. Z rzutu wolnego kapitalnie przymierzył Dries Mertens i dał swojemu zespołowi zdecydowane prowadzenie 3:0. Kilka chwil później na 3:1 trafił Vasilis Torosidis, jednak to było wszystko, na co tego wieczora stać było gospodarzy.

Kolejne fragmenty meczu to już popis gości: jeszcze przed przerwą swoją drugą asystę (szóstą w tym sezonie Serie A) zanotował Zieliński, który prostopadłą piłką na czystą pozycję wyprowadził Mertensa. Druga połowa to popis Hamsika, który w przeciągu czterech minut skierował dwa strzały w to samo okienko bramki Mirante. Wynik w ostatnich sekundach na imponujące 7:1 ustalił Dries Mertens, który również popisał się hat-trickiem i ma na swoim koncie już 16 ligowych trafień, dzięki czemu wysunął się na prowadzenie w klasyfikacji strzelców.

Cały mecz na ławce rezerwowych spędził Arkadiusz Milik, który wraca do gry po długotrwałej kontuzji. W 73. minucie z boiska zszedł Piotr Zieliński, który został zmieniony przez Emanuele Giaccheriniego.

Bologna - SSC Napoli 1:7 (1:4)

Bramki: Torosidis 36' - Hamsik 4', 70', 74', Insigne 6', Mertens 33', 43', 90'

Bologna: Mirante (Da Costa 80'); Torosidis, Oikonomou, Maietta, Masina; Nagy, Pulgar, Dzemaili; Rizzo (Verdi 46'), Destro (Petkovic 67'), Krejci

Napoli: Reina; Hysaj, Albiol, Maksimovic, Ghoulam; Zieliński (Giaccherini 73'), Diawara (Allan 62'), Hamsik; Callejon, Mertens, Insigne (Rog 80')

Żółte kartki: Pulgar, Maietta - Diawara, Callejon, Hysaj

Czerwone kartki: Masina - Callejon