Puncher: O historycznej gali KSW i przyszłości Szpilki

Sporty walki
Puncher: O historycznej gali KSW i przyszłości Szpilki
fot. Polsat Sport

W kolejny poniedziałek spotykamy się z fanami sportów walki w magazynie Puncher. Gośćmi prowadzącego Artura Łukaszewskiego będą: w części MMA - Borys Mańkowski (19-5-1, 3 KO, 7 SUB), Wojsław Rysiewski oraz Tomasz "TJ" Marciniak, a w części pięściarskiej - Artur Szpilka (20-2, 15 KO), Janusz Pindera oraz Łukasz Maciec (23-3-1, 5 KO).

W ostatnich dniach sporo szumu w mediach stworzyła informacja o potencjalnym super pojedynku Borysa Mańkowskiego z Mamedem Khalidovem, do której ma dojść 27 maja podczas KSW Colosseum. Wyzwanie mistrza kategorii półśredniej zostało przyjęte przez reprezentanta olsztyńskiego klubu Berkut Arrachion Olsztyn, ale oficjalnego ogłoszenia pojedynku organizacja jeszcze nie opublikowała. Na jakim etapie są rozmowy dotyczą walk dwóch aktulanych mistrzów? Jakie konsekwencje niesie za sobą taki pojedynek i w jakim limicie wagowym mogliby zmierzyć się zawodnicy?

W niedzielę Mateusz Borek poinformował na Twitterze, że KSW planuje zestawić ze sobą Mariusza Pudzianowskiego oraz... Mariusza Wacha. Jest to o tyle sensacyjna wiadomość, że wcześniej nie mówiło się o tym, że pięściarz chce spróbować sił w mieszanych sztukach walki. Informację dziennikarza Polsatu Sport zdążył potwierdzić współwłaściciel organizacji Martin Lewandowski, który jednak nie ma pewności, czy Wach zawalczy na historycznej gali na Stadionie Narodowym.

W części bokserskiej będzie równie ciekawie, bo w studiu pojawi się były pretendent do tytułu mistrza świata WBC Artur Szpilka. Polak miał wystąpić na lutowej gali w Birmingham, jednak na skutek licznych zawirowań wypadł z rozpiski i nie ma zaplanowanej walki. Nie wiadomo też, jaka czeka go przyszłość - sam zawodnik często powtarza, że Stany Zjednoczone zaczynają go irytować i z chęcią wróciłby do Polski. Czy w najbliższym stanie zaboksuje przed biało-czerwoną publicznością? Więcej dowiemy się w poniedziałkowy wieczór!

Innym przedstawicielem świata bokserskiego będzie czołowy polski super półśredni - Łukasz Maciec. Jeszcze w tamtym roku Polak wspominał o zakończeniu kariery. Po raz ostatni widzieliśmy go w ringu w kwietniu 2016 roku, kiedy to wypunktował Jeremy'ego Ramosa. Czy podtrzymuje swoje plany, czy jednak głód walki jest silniejszy?

Prowadzący: Artur Łukaszewski
Gośćie: MMA - Borys Mańkowski, Wojsław Rysiewski, TJ Marciniak
           Boks - Artur Szpilka, Łukasz Maciec, Janusz Pindera.

Transmisja Punchera od 20.00 w poniedziałek w Polsacie Sport News!

mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze