Triumf Nieposkromionych Lwów w finale Pucharu Narodów Afryki

Piłkarze Kamerunu po raz piąty w historii triumfowali w Pucharze Narodów Afryki. W niedzielnym finale tegorocznej edycji, która odbyła się w Gabonie, pokonali Egipt 2:1, choć do przerwy przegrywali 0:1.

Egipt to najbardziej utytułowana reprezentacja w PNA. W niedzielę miała szansę na ósmy tytuł i wiele wskazywało na to, że go wywalczy. W 22. minucie do siatki po indywidualnej akcji trafił pomocnik Arsenalu Londyn Mohamed Elneny.

Jednak kwadrans po przerwie wyrównał Nicolas N'Koulou, a kilka minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego dogrywce "zapobiegł" Vincent Aboubakar, który pokonał 44-letniego bramkarza Essama El Hadary'ego i dał swojej drużynie zwycięstwo.

Kamerun spotkał się z Egiptem w finale tych rozgrywek po raz trzeci, ale wcześniej nie zdołał pokonać tego rywala. Poprzednio trofeum zdobył w latach 1984, 1988, 2000 i 2002.

Wynik finału:

Kamerun - Egipt 2:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Mohamed Elneny (22), 1:1 Nicolas N'Koulou (59), 2:1 Vincent Aboubakar (88).