1. liga piłkarska: Miedź Legnica poleciała do Turcji

Piłka nożna
1. liga piłkarska: Miedź Legnica poleciała do Turcji
fot. PAP

Piłkarze pierwszoligowej Miedzi Legnica wylecieli w poniedziałek na 11-dniowy obóz do Turcji. Drużyna z Dolnego Śląska zamknęła już kadrę i tej zimy nie pozyska żadnego nowego zawodnika.

Miedź wyruszyła wczesnym rankiem w poniedziałek autokarem do Berlina, a stamtąd poleciała samolotem do Antalyi. Zespół trenera Ryszarda Tarasiewicza będzie przebywał w hotelu Sentido w miejscowości Avsallar. W trakcie zgrupowania legniczanie rozegrają cztery sparingi z drużynami: FC Pirin Błagojewgrad (Bułgaria), FC Sfintul Georghe (Mołdawia), WIT Georgia Tbilisi i Juventus Bukareszt.

 

Tarasiewicz zabrał do Turcji 22 zawodników i jak zapewnił w rozmowie z PAP rzecznik klubu Tomasz Brusiło, tylu samo powróci do Polski. -Nie spodziewamy się, aby ktoś nowy dołączył do drużyny. Naszym priorytetem było pozyskanie napastnika i po zakontraktowaniu Dejana Dermanovica kadra została zamknięta – dodał.

 

Poza Słoweńcem zimą do Miedzi dołączyli Fin Petteri Pennanes i Hiszpan Marquitos, który w przeszłości już bronił barw zespołu z Legnicy.

 

Po rundzie jesiennej drużyna trenera Tarasiewicza zajmuje w pierwszej lidze siódme miejsce z dziewięcioma punktami straty do prowadzącej Chojniczanki Chojnice i ośmioma do drugiego GKS Katowice. Pierwszy mecz o punkty legniczanie rozegrają 4 lub 5 marca w Grudziądzu z Olimpią.

AN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze