CAVALIADA Lublin: Polacy zdominowali Grand Prix

W niedzielę zakończyła się CAVALIADA LUBLIN 2016/2017. Międzynarodowe zawody odbyły się w Lublinie po raz piąty. Konkurs Grand Prix wygrał Czech, Ales Opatrny. W pierwszej piątce znaleźli się jeszcze Wojciech Wojcianiec, Adam Grzegorzewski, Michał Tyszko oraz Krzysztof Okła.

Pierwszego dnia zawodów, w czwartek podczas wieczornego konkursu Potęgi Skoku, triumfował Marek Lewicki na koniu QUIRADOS AS pokonując mur o wysokości 205 cm.  Konkurs ujeżdżenia wygrała Emilia Jach dosiadająca wałacha o imieniu Aqsel.

Podczas piątkowych wieczornych zmagań w konkursie Wenus&Mars na najwyższym miejscu podium stanął Niemiec Andre Plath na klaczy Wanda 439, druga była Polka,  Ewelina Rocka na Lancelocie a trzecie miejsce ex aequo zajęli Łukasz Wasilewski i Floyd oraz Monika Pasik na koniu Don Espadron.

Sobota to dzień SPEED&MUSIC, w konkursie gdzie liczy się tylko  i wyłącznie czas, a karne punkty przeliczane są w dodatkowe sekundy triumfował Polak, Jacek Zagor  na koniu HALIFAX VAN DE HEFFINCK.  Drugie miejsce również zajął reprezentant Polski, Dawid Kubiak, natomiast trzeci był Niemiec, Wiktor Paul.

W niedzielę odbył się Finał czterodniowej rywalizacji, Grand Prix Lublina. Do konkursu zakwalifikowało się 48 par, z czego tylko 36 udało się ukończyć parkur mierzący 145 cm. Najlepszy okazał się reprezentant Czech, Ales Opatrny na BALGUERO. Drugi był Wojciech Wojcianiec i CASSIO MELLONI, którzy uzyskali czas tylko o kilkanaście setnych sekundy gorszy od zwycięzcy. Trzecie miejsce zajął 18-letni Adam Grzegorzewski na Okarino.

Zawodnicy biorący udział w cyklu CAVALIADA Tour walczą między innymi o punkty w ogólnej klasyfikacji Ligi Europy Centralnej. Pod koniec lutego w Warszawie podczas CAVALIADA 2016/2017 zostanie wyłoniony zwycięzca konkursu GRAND PRIX, będący jednocześnie Finałem Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata. Trzech zawodników, którzy zbiorą tych punktów najwięcej polecą na przełomie marca i kwietnia reprezentować Europę Centralną podczas Pucharu Świata w Omaha(USA).

CAVALIADA Tour to cykl zawodów jeździeckich organizowanych w Poznaniu, Lublinie oraz Warszawie.

Czterodniowe zmagania w Lublinie przyniosły wiele emocji zawodnikom, ale także publiczności, która dopingowała swoich faworytów.