Super Bowl 51: wygrani i przegrani szalonego pojedynku w Houston

Inne
Super Bowl 51: wygrani i przegrani szalonego pojedynku w Houston
fot. PAP

Końcowy rezulatat Super Bowl 51 poszedł już w świat, dramatyczne zwycięstwo w dogrywce New England Patriots nad Atlantą Falcons, to już historia. Czas na podsumowanie największych przegranych i wygranych – nie tylko sportowo, ale przy kasie, i nie tylko tych, którzy biegali po boisku w Houston.

ZWYCIĘZCY:

 

Tom Brady: siódmy  Super Bowl w karierze Toma Brady, piąty mistrzowski pierścień. 39-letni quarterback Patriots zaliczył trzy dodatkowe rekordy National Football League: największa liczba udanych podań (43), największa liczba zaliczonych jardów (466) i pierwszy czterokrotny MVP (najbardziej wartościowy zawodnik) Super Bowl. Do niedzielnego zwycięstwa, Brady, podobnie jak drugi w klasyfikacji legend NFL Joe Montana, miał trzy puchary MVP.

 

Lady Gaga:  Wszyscy przed występem Lady Gagi zastanawiali się czy  piosenkarka nie zamieni tej okazji na polityczny protest przeciwko  nielubianemu przez nią prezydentowi Donaldowi Trumpowi. Skończyło się na udanej mieszance piosenek, która na pewno pomoże Lady Gadze przy ogłoszaniu nowej trasy koncertowej i... dodatkowych milionach. Warto przypomnieć: NFL nie płaci – bez wyjątków! -  artystom za występ w przerwie  Super Bowl, uznając, że taka okazja pomaga w ich karierze. Patrząc na wzrost zainteresowania muzyką poprzednich gwiazd Super B owl - Beyonce (92 proc.),  Bruno Mars (59 proc.) -  coś w tym jest. Jak podaje Nielsen Media, występ Lady Gagi oglądało w USA nawet WIĘCEJ telewidzów niż mający bardzo dobrą oglądalność, największą w historii FOX, finał Falcons - Patriots.  

 

FOX TV: Biorąc pod uwagę, że Falcons prowadzili z Patriots różnicą 25 punktów, a Atlanta nie jest w czołówce najbardziej rozpoznawanych klubów w lidze, zanosiło się na spore straty. Mecz byłby bez historii, reklamodawcy otrzymaliby zwrot części wypłaconych pieniędzy... gdyby nie szalony pościg Patriots, który do końca trzymał kibiców przed telewizorami. Do tego doszła dogrywka, zasilając kasę FOX dodatowymi 20 milionami dolarów.

 

PRZEGRANI:

 

Mat Ryan: Quarterback Falcons popełnił tylko jeden (ale kluczowy) błąd w całym meczu, co być może  kosztowało nie tylko zespół z Atlanty pierwszy Super Bowl w historii, ale jego samego kilka milionów dolarów. W razie zwycięstwa, jak podlicza Forbes, wartość kontraktów reklamowych Ryan’a (Nike, Comcat, Liquid Nutrition) miała wzrosnąć nawet trzykrotnie – z 1,8 mln rocznie do przynajmniej  5 milionów, a długoterminowo nawet do dziesięciu milionów dolarów.  Mistrzowski pierścień na pewno też pomógłby podczas spodziewanych nowych negocjacji z właścielem klubu...

 

Hazardziści (a zwłaszcza jeden): w ciągu ostatnich 48 godzin przed Super Bowl 51, znacznie zwiększyła się liczba stawiających na zwycięstwo Falcons. Pośród wielu zakładów sięgających kwoty 300 tys. dolarów, rekordowy wynosił 1,1 miliona. Zakład wypłacałby ryzykantowi milion zysku, zakładając, że Atlanta wygra z New England róznicą trzech lub więcej punktów. Na dwanaście  minut przed końcem meczu, kiedy Falcons prowadzili różnicą 19 punktów, wydawało się, że ten milion już można zacząć wydawać.

Przemek Garczarczyk, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze