Uniwersjada: Ogromny pech polskiej łyżwiarki

Zimowe

Andżelika Wójcik w łyżwiarskim wyścigu masowym była najbliżej medalu 28. Zimowej Uniwersjady w Ałmatach spośród startujących w poniedziałek polskich sportowców. Niestety, na ostatnim zakręcie Polka uczestniczyła w kraksie i nie ukończyła wyścigu.

– Chyba nie było w historii przypadku, by zawodniczka, która przewróciła się do wewnątrz pociągnęła za sobą materac, a on właśnie przeszkodził mi w przejeździe – mówiła polska zawodniczka. Andżelika w Ałmatach prezentowała się bardzo dobrze, poprawiła o pół sekundy rekord życiowy na 500 metrów, ale do Polski wróci bez medalu.

 

Polaka mieliśmy również w finale wyścigu masowego mężczyzn, ale Marcin Bachanek pobiegł słabo i zajął dopiero trzynastą lokatę. – Do połowy kontrolował bieg, ale później czołówka mu uciekła – komentował Ryszard Białkowski, trener polskich panczenistów.

 

Kolejny raz nie udało się dobrze wypaść alpejczykom. Slalom kobiet ukończyła tylko Katarzyna Mirek, która zajęła 32. miejsce. Hanna Miśniakiewicz, Anna Kolasa, Aleksandra Malinowska i Magdalena Kłusak nie zostały sklasyfikowane.

 

W poniedziałek w biegowym i biathlonowym kopleksie Alatau rywalizowały sztafety. Polskie biegaczki nie wystawiły drużyny, natomiast panowie, rywalizujący na trasie 4x7,5 km w składzie Dawid Bril, Andrzej Pradziad, Bartłomiej Rucki i Kacper Antolec uplasowali się na dziewiątej pozycji.

 

Spośród startujących w poniedziałek Polaków w short-tracku najlepiej zaprezentowała się Oliwia Gawlica, która na dystansie 500 metrów zajęła ostatnie miejsce w finale B, czyli została sklasyfikowana na ósmej pozycji. Magdalena Warakomska odpadła w ćwierćfinale, a Monika Grządkowska w kwalifikacjach. Na typ etapie swój udział w zawodach zakończyli również panowie - Sebastian Hydzik i Michał Domański.

Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze