Formuła 1: McLaren bez dyrektora zarządzającego

Moto
Formuła 1: McLaren bez dyrektora zarządzającego
fot. PAP

Niemiecki menedżer Jost Capito, dyrektor zarządzający w ekipie Formuły 1 McLaren, odszedł z zespołu po zaledwie czterech miesiącach pracy.

Capito, który poprzednie cztery lata spędził w rajdowym zespole Volkswagen Motorsport i doprowadził team do czterech tytułów mistrzów świata w klasyfikacji indywidualnej (Sebastien Ogier) i czterech producentów, jesienią 2016 roku odszedł z rajdów do Formuły 1.

 

McLarena, do którego sprowadził go szef zespołu Ron Dennis, miał także doprowadzić do wywalczenia tytułu.

 

"Jost Capito chciał zbudować kolejny zwycięski zespół i w pełni koncentrował się na stworzeniu konkurencyjnego samochodu Formuły 1, z zamiarem wygrania mistrzostw w nadchodzących latach" - napisano w oficjalnym oświadczeniu teamu.

 

Jednak w ekipie z Woking, gdzie mieści się jej baza techniczna i logistyczna, także doszło do zmian. Dennis odszedł, a dyrektorem wykonawczym został Zak Brown.

 

Zmiany w systemie zarządzania doprowadziły do sytuacji, w której Capito już nie widział dla siebie miejsca.

 

"Nie udało się nam znaleźć wspólnej płaszczyzny z Jostem. Doszliśmy do porozumienia, że opuści McLaren Racing. Życzymy mu sukcesów w innych przedsięwzięciach" - zadeklarował zespół na swojej stronie internetowej.

jk, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze