Dramatyczna końcówka na Camp Nou! Barca w finale Pucharu Króla

FC Barcelona zremisowała 1:1 z Atletico Madryt w rewanżowym meczu półfinału Pucharu Króla. Zwycięstwo w pierwszym pojedynku dało "Blaugranie" awans do finału rozgrywek. Gole strzelali Luis Suarez oraz Kevin Gameiro, który nie wykorzystał też rzutu karnego.

Zadanie Atletico było trudne już przed rozpoczęciem meczu. Piłkarze Diego Simeone musieli za wszelką cenę strzelić gola i nie dać sobie wbić żadnej bramki. Od początku Argentyńczyk postawił na ofensywę wystawiając czterech piłkarzy, którzy mogliby grać na ataku. Od początku goście rzucili się na rywali. Pierwszą okazję miał Yannick Carrasco, ale zarówno w tej akcji, jak i w kilku następnych górą był Jasper Cillessen.

Przez pewien okres czasu piłkarze z Madrytu nie pozwalali rywalom wyjść z własnej połowy. Barcelona nie miała pomysłu na grę, wyraźnie brakowało powracających po kontuzji Andresa Iniesty i Sergio Busquetsa (obaj rozpoczęli na ławce rezerwowych). Mało aktywny był tercet Lionel Messi-Luis Suarez- Arda Turan. Kiedy jednak przyszła okazja argentyńsko-urugwajski duet wyprowadził ”Dumę Katalonii” na prowadzenie. Pięciokrotny zdobywca Złotej Piłki ruszył w kierunki bramki Atletico, minął kilku rywali i uderzył na bramkę. Jego strzał obronił Moya, ale wobec dobitki Suareza był bezradny. To był dobry prognostyk dla Barcy przed drugą połową, gdyż kiedy były piłkarz Liverpoolu strzela gola, to Barcelona nie przegrywa (64 zwycięstwa i 4 remisy).

Barcelona potrafiła uspokoić grę. Blisko podwyższenia był Messi, który kapitalnie wykonał rzut wolny, ale jego strzał trafił tylko w poprzeczkę. Potem do ataku ruszyło Atletico i kompletnie zdominowało Barcelonę. Bliski wyrównania był Gameiro, który nie wykorzystał jednak karnego. Po chwili ten sam zawodnik dopiął swego i pokonał Jaspera Cillessena. Druga połowa obfitowała również w czerwone kartki. Przedwcześnie murawę musieli opuścić Sergi Roberto, Yannick Carrasco oraz Luis Suarez. Ostatecznie Barca dowiozła remis do końca i awansowała do finału. Tam zmierzy się ze zwycięzcą środowego starcia Celty Vigo z Deportivo Alaves. W pierwszym meczu padł bezbramkowy remis.

FC Barcelona – Atletico Madryt 1:1 (1:0)

Bramki: Suarez 43’ – Gameiro 83’

Barcelona: Cillessen - Roberto, Pique, Umtiti, Alba - Rakitić (Iniesta 72'), Gomes, D. Suarez  (Mascherano 62')- Messi, L. Suarez, Turan (Busquets 70')

Atletico: Moya - Juanfran, Savić, Godin (Lucas 49'), Filipe Luis - Carrasco, Koke, Saul, Gaitan (Correa 48') - Griezmann, Torres (Gameiro 61')

Relacja zakończona

Koniec!!! Barcelona zagra w finale Pucharu Króla. Żegnamy i zapraszamy na kolejne relacje

Sypią się żółte kartki! Teraz dla Busquetsa

Messi leży na boisku!

Ależ emocje! Świetna szansa Atletico, ale Umtiti ratuje sytuacje.

Barcelona broni się całą drużyną! Dwie minuty do końca

Aż 5 minut doliczył arbiter!

Czerwona kartka dla Luisa Suareza!!!!!!

Nerwowo w polu karnym Barcy! Co chwile jakaś wrzutka centrowana jest w szesnastkę Barcy

Atletico nie schodzi z połowy Barcelony! Czy gospodarze przetrwają ten napór?

Szybka odpowiedź Suareza, ale Urugwajczyk na spalonym

GAMEIRO GOOOL!!!! A jednak będzie ekscytująca końcówka

Gameiro... w poprzeczkę! Nie ma remisu i to już chyba koniec marzeń Atletico na awans.

Pique faulował Gameiro!

Karny dla Atletico!

POPRZECZKA MESSIEGO! Kapitalnie wykonany rzut wolny przez Argentyńczyka, ale niestety bez gola

Rzut wolny dla Barcy po faulu Savicia na Suarezie.

Druga połowa dużo gorsza od pierwszej, ale mówiąc szczerze nie jest to porywający mecz!

Ostatnia roszada Barcelony. Iniesta za Rakiticia

Schodzi Turan, w jego miejsce Sergio Busquets.

Carrasco również otrzymuje czerwoną kartkę. Obie ekipy grają po "10".

Atletico atakuje, a piłkarze Barcy najchętniej zeszli by już z murawy.

Słabszy okres gry po obu stronach. Barcelonie to jednak odpowiada.

Schodzi Denis Suarez, a w jego miejsce Javier Mascherano

Gol dla Atletico, ale zdaniem liniowego spalony! Jak pokazuje powtórka fatalna decyzja arbitra

Druga żółta kartka dla Sergi Roberto! Co ciekawe dzisiaj są jego urodziny

Carrasco strzelił zza pola karnego, ale BARDZO niecelne uderzenie.

Atletico nie przypomina drużyny z pierwszych 45 minut. Barcelonie to oczywiście odpowiada.

A Lucas Hernandez wchodzi za Diego Godina.

Angle Correa zmienił Nicolasa Gaitana

Teraz to Barcelona ruszłyła do ataku. Druga bramka wyraźnie uspokoiła by piłkarzy "Blaugrany".

Piłkarze wracają na murawę! Dobra informacja dla Barcelony jest taka, że gdy Luis Suarez strzela gola, to Barca nie przegrywa (64 zwycięstwa i 4 remisy jak dotąd).

Koniec pierwszej połowy! Wracamy po przerwie

W końcu przebudził się geniusz filigranowego Argentyńczyka oraz strzelecki instynkt Suareza. Atletico w poważnych tarapatach.

SUAREZ!!!!!! Kapitalna akcja Messiego, jego strzał broni Moya, ale wobec dobitki Urugwajczyka był bezradny

Na boisku widzimy wiecej przewinień i ostrej gry.

Przez długie okresy gry naprawdę mało się dzieję.

Teraz Barca dłużej wymienia futbolówkę. Gospodarze wybili nieco gości z rytmu i ataki Atletico nie są już tak agresywne.

Corner dla Barcy. Wreszcie coś się zaczęło dziać pod bramką Atletico

Nic poważnego jednak się Turanowi nie stało. Barcelona zaczyna się rozkręcać

Zwija się z bólu Turan

W końcu spórbował Messi, ale zbyt lekko i spokojnie broni Moya!

Nawet posiadanie piłki jest po stronie Atletico! Bar 47% - Atl 53%

Kolejny rożny dla gości, ale bez większego zagrożenia. Tak bezradnej Barcelony nie widzieliśmy już chyba dawno, chociaż na razie to oni są w finale Pucharu Króla.

Fatalny błąd Gomesa, ale bez konsekwencji dla "Blaugarny"! Portugalczyk jest pierwszą osobą do zmiany w ekipie Barcy.

Dobra decyzja Koke zza pola karnego. Znowu musiał interweniować Cillessen.

Tercet Messi-Suarez-Turan na razie mało efektywny

Taktyka Simeone jak na razie daje efekty. Barca musi się bronić. Na boisku bardzo widoczny jest brak Iniesty i Busquetsa.

Atletico stosuje bardzo wysoki pressing. Barcelona ma duże problemy z wyprowadzeniem piłki.

W odpowiedzi Carrasco miał świetną sytuację, ale na posterunku Cillessen!

Suarez! Groźne uderzenie Urugwajczyka, ale tylko w boczną siatkę.

Godin fauluje w polu karnym i Barca zacznie od własnej bramki.

Rzut wolny dla Atletico, będzie dobra okazja dla gości.

Ekipa z Madrytu od razu rzuciła się na rywali. Pierwsza groźna akcja gola jednak nie przyniosła.

Rozpoczęło Atletico!

Losowanie stron i zaraz zaczynamy...

Diego Simeone ofensywnie zestawił pierwszą jedenastkę, widać że będzie za wszelką cenę walczył o awans do finału. Luis Enrique, mimo powrotu po kontuzjach Andresa Iniesty i Sergio Busquetsa posadził obu na ławce rezerwowych.

Tak prezentują się podstawowe jedenastki:

Na Vicente Calderon, Barca wygrała 2:1, ale w końcówce to gospodarze tamtego meczu zdominowali grę.

Witamy i zapraszamy na rewanżowe starcie w półfinale Pucharu Króla! Barcelona podejmie na Camp Nou Atletico Madryt.