Zadanie Atletico było trudne już przed rozpoczęciem meczu. Piłkarze Diego Simeone musieli za wszelką cenę strzelić gola i nie dać sobie wbić żadnej bramki. Od początku Argentyńczyk postawił na ofensywę wystawiając czterech piłkarzy, którzy mogliby grać na ataku. Od początku goście rzucili się na rywali. Pierwszą okazję miał Yannick Carrasco, ale zarówno w tej akcji, jak i w kilku następnych górą był Jasper Cillessen.

Przez pewien okres czasu piłkarze z Madrytu nie pozwalali rywalom wyjść z własnej połowy. Barcelona nie miała pomysłu na grę, wyraźnie brakowało powracających po kontuzji Andresa Iniesty i Sergio Busquetsa (obaj rozpoczęli na ławce rezerwowych). Mało aktywny był tercet Lionel Messi-Luis Suarez- Arda Turan. Kiedy jednak przyszła okazja argentyńsko-urugwajski duet wyprowadził ”Dumę Katalonii” na prowadzenie. Pięciokrotny zdobywca Złotej Piłki ruszył w kierunki bramki Atletico, minął kilku rywali i uderzył na bramkę. Jego strzał obronił Moya, ale wobec dobitki Suareza był bezradny. To był dobry prognostyk dla Barcy przed drugą połową, gdyż kiedy były piłkarz Liverpoolu strzela gola, to Barcelona nie przegrywa (64 zwycięstwa i 4 remisy).

Barcelona potrafiła uspokoić grę. Blisko podwyższenia był Messi, który kapitalnie wykonał rzut wolny, ale jego strzał trafił tylko w poprzeczkę. Potem do ataku ruszyło Atletico i kompletnie zdominowało Barcelonę. Bliski wyrównania był Gameiro, który nie wykorzystał jednak karnego. Po chwili ten sam zawodnik dopiął swego i pokonał Jaspera Cillessena. Druga połowa obfitowała również w czerwone kartki. Przedwcześnie murawę musieli opuścić Sergi Roberto, Yannick Carrasco oraz Luis Suarez. Ostatecznie Barca dowiozła remis do końca i awansowała do finału. Tam zmierzy się ze zwycięzcą środowego starcia Celty Vigo z Deportivo Alaves. W pierwszym meczu padł bezbramkowy remis.

FC Barcelona – Atletico Madryt 1:1 (1:0)

Bramki: Suarez 43’ – Gameiro 83’

Barcelona: Cillessen - Roberto, Pique, Umtiti, Alba - Rakitić (Iniesta 72'), Gomes, D. Suarez  (Mascherano 62')- Messi, L. Suarez, Turan (Busquets 70')

Atletico: Moya - Juanfran, Savić, Godin (Lucas 49'), Filipe Luis - Carrasco, Koke, Saul, Gaitan (Correa 48') - Griezmann, Torres (Gameiro 61')

Żółte kartki: Rakitić, Cillessen, Busquets - Savić, Filipe Luis

Czerwone kartki: Roberto, Suarez - Carrasco

FC Barcelona
Atletico Madryt
1:1
Zapis relacji

Witamy i zapraszamy na rewanżowe starcie w półfinale Pucharu Króla! Barcelona podejmie na Camp Nou Atletico Madryt.

Na Vicente Calderon, Barca wygrała 2:1, ale w końcówce to gospodarze tamtego meczu zdominowali grę.

Tak prezentują się podstawowe jedenastki:

Diego Simeone ofensywnie zestawił pierwszą jedenastkę, widać że będzie za wszelką cenę walczył o awans do finału. Luis Enrique, mimo powrotu po kontuzjach Andresa Iniesty i Sergio Busquetsa posadził obu na ławce rezerwowych.

Losowanie stron i zaraz zaczynamy...

Rozpoczęło Atletico!

Ekipa z Madrytu od razu rzuciła się na rywali. Pierwsza groźna akcja gola jednak nie przyniosła.

Rzut wolny dla Atletico, będzie dobra okazja dla gości.

Godin fauluje w polu karnym i Barca zacznie od własnej bramki.

Suarez! Groźne uderzenie Urugwajczyka, ale tylko w boczną siatkę.

W odpowiedzi Carrasco miał świetną sytuację, ale na posterunku Cillessen!

Atletico stosuje bardzo wysoki pressing. Barcelona ma duże problemy z wyprowadzeniem piłki.

Taktyka Simeone jak na razie daje efekty. Barca musi się bronić. Na boisku bardzo widoczny jest brak Iniesty i Busquetsa.

Tercet Messi-Suarez-Turan na razie mało efektywny

Dobra decyzja Koke zza pola karnego. Znowu musiał interweniować Cillessen.

Fatalny błąd Gomesa, ale bez konsekwencji dla "Blaugarny"! Portugalczyk jest pierwszą osobą do zmiany w ekipie Barcy.

Kolejny rożny dla gości, ale bez większego zagrożenia. Tak bezradnej Barcelony nie widzieliśmy już chyba dawno, chociaż na razie to oni są w finale Pucharu Króla.

Nawet posiadanie piłki jest po stronie Atletico! Bar 47% - Atl 53%

W końcu spórbował Messi, ale zbyt lekko i spokojnie broni Moya!

Zwija się z bólu Turan

Nic poważnego jednak się Turanowi nie stało. Barcelona zaczyna się rozkręcać

Corner dla Barcy. Wreszcie coś się zaczęło dziać pod bramką Atletico

Teraz Barca dłużej wymienia futbolówkę. Gospodarze wybili nieco gości z rytmu i ataki Atletico nie są już tak agresywne.

Przez długie okresy gry naprawdę mało się dzieję.

Na boisku widzimy wiecej przewinień i ostrej gry.

SUAREZ!!!!!! Kapitalna akcja Messiego, jego strzał broni Moya, ale wobec dobitki Urugwajczyka był bezradny

W końcu przebudził się geniusz filigranowego Argentyńczyka oraz strzelecki instynkt Suareza. Atletico w poważnych tarapatach.

Koniec pierwszej połowy! Wracamy po przerwie

Piłkarze wracają na murawę! Dobra informacja dla Barcelony jest taka, że gdy Luis Suarez strzela gola, to Barca nie przegrywa (64 zwycięstwa i 4 remisy jak dotąd).

Teraz to Barcelona ruszłyła do ataku. Druga bramka wyraźnie uspokoiła by piłkarzy "Blaugrany".

Angle Correa zmienił Nicolasa Gaitana

A Lucas Hernandez wchodzi za Diego Godina.

Atletico nie przypomina drużyny z pierwszych 45 minut. Barcelonie to oczywiście odpowiada.

Carrasco strzelił zza pola karnego, ale BARDZO niecelne uderzenie.

Druga żółta kartka dla Sergi Roberto! Co ciekawe dzisiaj są jego urodziny

Gol dla Atletico, ale zdaniem liniowego spalony! Jak pokazuje powtórka fatalna decyzja arbitra

Schodzi Denis Suarez, a w jego miejsce Javier Mascherano

Słabszy okres gry po obu stronach. Barcelonie to jednak odpowiada.

Atletico atakuje, a piłkarze Barcy najchętniej zeszli by już z murawy.

Carrasco również otrzymuje czerwoną kartkę. Obie ekipy grają po "10".

Schodzi Turan, w jego miejsce Sergio Busquets.

Ostatnia roszada Barcelony. Iniesta za Rakiticia

Druga połowa dużo gorsza od pierwszej, ale mówiąc szczerze nie jest to porywający mecz!

Rzut wolny dla Barcy po faulu Savicia na Suarezie.

POPRZECZKA MESSIEGO! Kapitalnie wykonany rzut wolny przez Argentyńczyka, ale niestety bez gola

Karny dla Atletico!

Pique faulował Gameiro!

Gameiro... w poprzeczkę! Nie ma remisu i to już chyba koniec marzeń Atletico na awans.

GAMEIRO GOOOL!!!! A jednak będzie ekscytująca końcówka

Szybka odpowiedź Suareza, ale Urugwajczyk na spalonym

Atletico nie schodzi z połowy Barcelony! Czy gospodarze przetrwają ten napór?

Nerwowo w polu karnym Barcy! Co chwile jakaś wrzutka centrowana jest w szesnastkę Barcy

Czerwona kartka dla Luisa Suareza!!!!!!

Aż 5 minut doliczył arbiter!

Barcelona broni się całą drużyną! Dwie minuty do końca

Ależ emocje! Świetna szansa Atletico, ale Umtiti ratuje sytuacje.

Messi leży na boisku!

Sypią się żółte kartki! Teraz dla Busquetsa

Koniec!!! Barcelona zagra w finale Pucharu Króla. Żegnamy i zapraszamy na kolejne relacje