Bayern w ćwierćfinale! Lewandowski tym razem nie strzelił Wilkom

Bayern Monachium na własnym obiekcie pokonał 1:0 VfL Wolfsburg i awansował do ćwierćfinału Pucharu Niemiec. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Douglas Costa. Cały mecz rozegrał Robert Lewandowski, a z ławki nie podniósł się Jakub Błaszczykowski.

Jeśli ktoś zatrzymał się na sezonie 2014/2015 może mieć mylne wrażenie, że było to starcie na szczycie. Dwa kolejne sezony to już regularny zjazd Wolfsburga w dół tabeli. W tej chwili zawodnicy Valeriena Ismaela są na czternastej pozycji. W Bundeslidze lideruje nadal Bayern, ale początek 2017 roku nie jest dla niego zbyt udany. Podopieczni Carlo Ancelottiego ostatnio zremisowali z Schalke, a w pierwszym meczu po przerwie zimowej męczyli się do ostatnich minut z Freiburgiem. Wtedy zwycięstwo piękną bramką zapewnił Robert Lewandowski. Z Wolfsburgiem już do siatki nie trafił…

Pierwsza połowa nie dostarczyła nam emocji. W meczu od początku dominował Bayern. Długo utrzymywał się przy piłce, ale nie potrafił konkretyzować swoich akcji. Nawet gol Douglasa Costy z 18. minuty był raczej dziełem przypadku. Brazylijczykł uderzył z dystansu, a piłka po rykoszecie kompletnie zmyliła Koena Casteelsa. Wolfsburg nie istniał. Podopieczni Ismaela nie oddali nawet strzału!

W drugiej części niewiele się zmieniło. Goście nadal nie potrafili dojść do głosu, a gospodarze mozolnie przygotowywali kolejne ataki. Te jednak nie zagrażały bramce. Costa uderzył w Casteelsa, Thiago nad bramką… Ciekawiej zrobiło się w końcówce, kiedy Wolfsburg rzucił się do odrabiania strat. Uderzenia Daniela Didaviego czy Yunusa Malliego odbijał jednak Manuel Neuer. W ćwierćfinale melduje się więc Bayern.

Bayern Monachium - VfL Wolfsburg 1:0 (1:0)

Bramka: Douglas Costa 18'.

Hamburger SV - FC Koeln 2:0 (2:0)
Bramki: Gideon Jung 5', Bobby Wood 75'.

Walldorg - Arminia Bielefeld 1:1 (1:1, 0:0) k. 4:5

Bramki: Marcel Carl 78' - Tom Schutz 52'.

Greuther Furth - Borussia Monchengladbach 0:2 (0:2)
Bramki: Oscar Wendt 12', Thorgan Hazard 36'.

Relacja zakończona

Wielkich emocji tu nie było.... Dziękujemy za uwagę.

Bayern melduje się w ćwierćfinale.

KONIEC!

[90' + 2] Gustavo znów ostro, ale arbiter nie wyciągnął drugiej żółtej kartki.

[89'] Trzy minuty doliczył arbiter.

[88'] Ostatnia zmiana w Bayernie. Coman za Robbena.

[86'] Sanches zastąpił Costę.

[84'] Dobry okres gry Wilków! Groźnie pod bramką Neuera. Znowu próbował Malli.

[82'] Didavi uderzył głową, ale prosto w Neuera.

[81'] Pierwszy celny strzał Wolfsburga! Malli potężnie uderzył... Broni Neuer.

[80'] Costa posłał płaską piłkę przed pole karne, ale nikt nie przeciął tego podania!

[78'] Lewandowski poprzepychał się w polu karnym. Nic z tego nie wyszło...

[74'] Tym razem zmiana w Wolfsburgu. W miejsce Bazoera Didavi.

[72'] Kimmich zastąpił Alonso.

[69'] Niedokładny strzał po centrze z rzutu roznego. Bayern nadal bez pomysłu.

[66'] Lahm w kierunku Lewandowskiego, ale tego uprzedził Gustavo.

[63'] Kąśliwa centra z rzutu wolnego Malliego, ale poradził sobie Neuer.

[60'] Mario Gomez wejście za Ntepa.

[58'] Lewandowski na spalonym. Jak się okazuje... niesłusznym.

[57'] Gustavo znów ostro potraktował Lewandowskiego. Jest żółta kartka.

[56'] Bayern w 2017 roku strzela tylko lewą nogą!

[55'] Thiago dostał świetną piłkę z bocznego sektora boiska, ale źle ułożył głowę do tego strzału.

[53'] Fatalnie rozegrał rzut wolny Rodriguez.

[51'] Uraz Ntepa. Musi na chwilę opuścić boisko.

[48'] Alonso dośrodkował z rzutu wolnego. Martinez uderzył nad bramką.

[47'] Mamy zmianę w Wolfsburgu. Niestety jeszcze nie wejdzie Błaszczykowski.

Mayroala zastąpi Malli.

[46'] Zaczynamy drugą połowę!

Przewaga Bayernu ogromna, ale brakuje klarownych sytuacji. Mają z tym ostatnio podopieczni Ancelottiego problem.

[45'] Koniec pierwszej połowy! Emocji było bardzo niewiele. Oby lepiej było po przerwie.

[44'] Costa wrzucił piłkę na pole karne, ale nie sięgnął jej Vidal...

[40'] Lewandowski przełożył sobie rywala, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

[38'] Ma problemy ze stwarzaniem sytuacji Bayern. Lewandowski dziś kompletnie niewidoczny.

[36'] Dobrze rozegrany rzut wolny, ale niecelnie uderzył głową Hummels. Bayern bez błysku.

[34'] Mecz sezonu to nie jest. Nuda.

[31'] Teraz okres odważniejszej gry Wolfsburga, ale wszystko zakończyło się niedokładnym dośrodkowaniem Vieirinhy.

[30'] Wolfsburg całym zespołem na połowie Bayernu! Oczywiście tylko przez chwilę.

[28'] Gra od dłuższego czasu toczy się w środku boiska.

[25'] Rut rożny dla Bayernu. Dośrodkowanie Alonso zbyt długie.

[23'] Obraz gry od początku taki sam. Bayern długo utrzymuje się przy piłce, ale stwarza mało sytuacji.

[20'] Wolfsburg bez strzału w tym meczu.

[18'] Uderzył sprzed pola karnego Costa, piłka po rykoszecie kompletnie zmyliła Casteelsa. Bayern prowadzi!

[18'] GOOOOOOOL!!!!!!! COSTA!

[16'] Większość akcji Bayern dynamizuje prawą stroną. Tam dobrze współpracują Robben i Lahm. Tym razem jednak przeczytał to Rodrigues.

[13']

[12'] Rzut rożny dla Wolfsburga. Bez problemów poradził sobie Bayern.

[11'] Płaskie dośrodkowanie Robbena wyłapał Casteels. Dobrze gra skrzydłami Bayern.

[9'] Piękna akcja Bayernu! Lahm dośrodkował do Robbena, który uderzył jednak w zasięku Casteelsa.

[7'] Długo konstruuje swoje ataki Bayern. Cały czas przy piłce podopieczni Carlo Ancelottiego.

[5'] Wysoko zaczął Bayern. Wolfsburg nie istnieje.

[4'] Po zamieszaniu w polu karnym Hummels uderzył wysoko nad bramką.