Miejsce w zawodach zapewniło sobie już osiem zespołów - w pierwszej rundzie kwalifikacji CS:GO zapewnili je sobie Team iNETKOXTV, GROMclan oraz ALSEN Team, w drugiej dołączyli do nich Venatores, peace one love i Z W I E R Z Ę T A, a w przypadku LoL-a w ćwierćfinałach na pewno wystąpią AGO Gaming i Barykada.

 

Pozostałe sloty wciąż są wolne do zgarnięcia i każdy wraz z czwórką śmiałków może o nie zawalczyć w otwartych zmaganiach organizowanych przez ESL. Od dziś przez następne trzy wtorki o 19:00 będą się odbywać te przeznaczone dla graczy League of Legends, a na fanów Counter-Strike'a czeka turniej ostatniej szansy, który rozpocznie się 10 lutego o 18:00.

 

Oprócz siedmiu wyłonionych zespołów w szranki stanie też ósmy, w obu przypadkach zaproszony na podstawie swoich dotychczasowych sukcesów - są to Sferis PRIDE oraz Pompa Team (znany wcześniej jako Bobaski i uczestniczący w kwalifikacjach do europejskiego Challenger Series). Początek fazy pucharowej planowany jest na połowę lutego, a rywalizację na najwyższym szczeblu komentować będą: Team Frenzy, Maciej „Morgen” Żuchowski oraz Kuba „KubiK” Kubiak. Partnerami Pucharu Polski Cybersport są Sprite i LG.