Fonfara - Dawson 4 marca w Nowym Jorku!

Sporty walki

Najlepszy polski pięściarz wagi półciężkiej Andrzej Fonfara (28-4, 16 KO) kolejny pojedynek stoczy z Chadem Dawsonem (34-4, 19 KO). Do walki dojdzie 4 marca w Barclays Center w Nowym Jorku.

O tym pojedynku mówiło się już od dawna. Wciąż jednak nie była znana dokładna data potyczki. Walką wieczoru w Nowym Jorku będzie konfrontacja Keith Thurman (27-0, 22 KO) - Danny Garcia (33-0, 19 KO) o pasy WBC World i WBA Super World wagi półśredniej.

 

 

Fonfara po raz ostatni walczył w czerwcu ubiegłego roku. Wówczas poniósł sensacyjną porażkę, przegrywając z Joe Smithem Jr przez techniczny nokaut już w pierwszej rundzie. (zobacz ten pojedynek w załączonym materiale wideo)

 

Od czasu tego starcia "Polski Książę" diametralnie postanowił zmienić swoje życie. Przeprowadził się z Chicago do San Francisco oraz zakończył wieloletnią współprace z Samem Colonną, aby rozpocząć treningi z Virgilem Hunterem.

 

Dawson to niezwykle doświadczony pięściarz, który dał się także świetnie poznać polskiej publiczności. Amerykanin w 2007 roku pokonał na punkty Tomasza Adamka, zabierając mu pas WBC wagi półciężkiej.

ko, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie