Kawulski o Khalidov - Mańkowski: O tym marzył każdy fan w tej części świata

Sporty walki

Starcie Mameda Khalidova z Borysem Mańkowskim będzie jednym z najciekawszych w historii polskiego MMA. - Ta walka to istny majstersztyk - twierdzi Maciej Kawulski.

Dosłownie kilka dni temu Mańkowski w sieci zamieścił wideo, gdzie rzuca wyzwanie Mamedowi, który wówczas nie miał jeszcze rywala na galę KSW na Stadionie PGE Narodowym.

Marzyłem o tej walce wiele lat i jak zobaczyłem ten filmik, to pomyślałem sobie - marzenia się spełniają. O tej walce marzył każdy fan MMA w tej części świata - mówi Kawulski.

Szybko okazało się, że to marzenie jest do spełnienia. Ostatecznie 27 maja starcie tych panów będzie walką wieczoru. - Jeśli walka Michała Materli z Mamedem Khalidovem była starciem serca z talentem, to walka Mańkowski - Khalidov to jest konfrontacją talentu z talentem. To są niesłychanie utalentowani zawodnicy. Tacy się rodzą jeden na milion - dodał współwłaściciel federacji KSW.

 

Khalidov jest mistrzem wagi średniej (84 kg), Mańkowski półśredniej (77 kg). Zawodnicy mają zmierzyć się w umownym limicie wagowym.
Na co dzień obaj zawodnicy ważą podobnie, więc ich kategoria jest poniekąd prywatnym wyborem, a to na pewno nie będzie jak starcie Dawida z Goliatem. Na razie ustaliliśmy przedział, na który obaj się zgodzili. Konkretny limit będzie podany w późniejszym terminie. Nie wykluczamy żadnej opcji. Może na przykład Mamed w trakcie przygotowań stwierdzi, że zejdzie nawet do niższej kategorii - podkreśla Kawulski.
Na stadionie, gdzie ma pojawić się prawie 50 tysięcy kibiców, wystąpi wielu utalentowanych zawodników. Na ogłoszenie nazwisk rywali wciąż czekają m.in. Mariusz Pudzianowski i Łukasz Jurkowski, jednak Kawulski nie chce w tej kwestii zdradzać żadnych szczegółów.

 

Cała wypowiedź Macieja Kawulskiego w załączonym materiale wideo.

pp, ko, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze