Mistrzowie Anglii mają zakaz... jedzenia hamburgerów

Piłka nożna
Mistrzowie Anglii mają zakaz... jedzenia hamburgerów
fot.PAP/EPA

Piłkarze mistrza Anglii Leicester City dostali od trenera Claudio Ranieriego zakaz jedzenia hamburgerów do końca sezonu - poinformowały angielskie media. Podopieczni włoskiego szkoleniowca walczą o utrzymanie w ekstraklasie.

Piłkarze Leicester City mieli w zwyczaju spotykać się po meczach na hamburgery, ale decyzją trenera nie będą już mogli tego robić. Ranieri w ubiegłym sezonie zasłynął m.in. tym, że postawił swoim piłkarzom pizzę po tym, jak udało im się utrzymać czyste konto w jednym ze spotkań. Był ulubieńcem kibiców i mediów, często żartował na konferencjach prasowych.

 

Obecnie Włoch jest pod znacznie większą presją. Jego zespół, którego piłkarzami są Marcin Wasilewski i Bartosz Kapustka, wygrał tylko dwa z ostatnich 15 spotkań ligowych i ma zaledwie punkt przewagi nad strefą spadkową. We wtorek jednak klub wydał oświadczenie, w którym podkreślono, że Ranieri ma pełne poparcie kierownictwa.

 

"Lisy" sprawiły w ubiegłym sezonie jedną z największych sensacji w historii, sięgając po raz pierwszy po tytuł mistrzowski. W bieżących rozgrywkach zupełnie nie potrafią odnaleźć tak dobrej formy. Zgromadzili 21 punktów w 24 kolejkach Premier League. Na tym etapie sezonu przed rokiem byli liderami i mieli 50 "oczek".

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze