Puchar Niemiec: Kontuzja Piszczka i gol Polaka z III ligi

W środowych meczach 1/8 finału Pucharu Niemiec oglądaliśmy aż sześciu Polaków. Najlepiej spisał się ten najmniej znany, Jarosław Lindner. Kontuzji pleców doznał natomiast Łukasz Piszczek.

Lindner to 28-letni skrzydłowy III-ligowego Sportfreunde Lotte. Polak w 28. minucie meczu z TSV 1860 Monachium otworzył wynik spotkania. Ostatecznie jego zespół pokonał rywala z 2. Bundesligi 2:0. Sebastian Boenish rozegrał cały mecz i ujrzał żółtą kartkę.

Dwóch Polaków wystąpiło także w meczu SV Sandhausen - Schalke 04 Gelsenkirchen, tyle że po jednej stronie barykady. Jakub Kosecki zmienił w 15. minucie kontuzjowanego Jose Vunguidicę, a Daniel Łukasik wyszedł w pierwszym składzie, ale w 69. minucie zastąpił go Stefan Kulovits. Nie można powiedzieć, że któryś z naszych rodaków zrobił specjalną różnicę, bo Sandhausen przegrało 1:4. Lepiej z tej dwójki zaprezentował się jednak Łukasik.

W pierwszym składzie Borussii Dortmund na Herthę Berlin wyszedł oczywiście Łukasz Piszczek. Niestety, po przerwie Polak musiał niestety opuścić boisko ze względu na kontuzję pleców. Według pierwszych informacji chodzi o jakieś niegroźne naciągnięcie. BVB w regulaminowym czasie gry z Herthą zremisowała, a bramki zdobywali: Salomon Kalou (w 27. minucie) i Marco Reus (w 48. minucie). Dogrywka nie wyłoniła zwycięzcy, więc o losach awansu zadecydowały rzuty karne. Tu lepsza okazała się Borussia, która wygrała 3:2.

Bez niespodzianki obyło się w meczu Hannoveru 96 z Eintrachtem Franfurt. Reprezentanci Bundesligi pokonali zespół Artura Sobiecha 2:1, a on sam wszedł na boisko dopiero w 78. minucie. I jakiejś wielkiej różnicy nie zrobił, ale to właśnie po faulu na nim Hannover mógł w 96. minucie doprowadzić do dogrywki. Niestety, Salif Sane nie wykorzystał rzutu karnego.