Serie A: Bezproblemowy triumf Juventusu. "Stara Dama" ucieka rywalom

W środowy wieczór Juventus Turyn, w zaległym spotkaniu Serie A, pokonał na wyjeździe Crotone 2:0 i powiększył swoją przewagę nad AS Romą do siedmiu punktów. Gole na wagę zwycięstwa w drugiej połowie zdobyli napastnicy "Starej Damy" Mario Mandżukić i Gonzalo Higuain.

Obie ekipy znajdują się na skrajnych biegunach tabeli. Crotone jest w strefie spadkowej, natomiast Juvenntus od dłuższego czasu plasuje się na czele stawki.

Od początku meczu dominowali przyjezdni.Juventus po pierwszych 45 minutach miał 80% posiadania piłki i wymienił 402 podania, czym ustanowił rekord, jeśli chodzi o jedną połowę. Nie przełożyło się to jednak na gole i na tablicy wyników cały czas widniał bezbramkowy remis.

W drugiej połowie Juventus w końcu dopiął swego. W 60. minucie Mario Mandżukić strzałem z najbliższej odległości zdobył pierwszą bramkę. Crotone nie było w stanie odpowiedzieć na to trafienie. Co więcej, podopieczni Massimiliano Allegriego powiększyli rozmiary zwycięstwa. W 74. minucie na 2:0 podwyższył Gonzalo Higuain, który wykorzystał bardzo ładne podanie Tomasa Rincona.

Juventus po środowym triumfie umocnił się w fotelu lidera. Nad drugą Romą "Stara Dama" ma siedem oczek przewagi.

Crotone - Juventus 0:2 (0:0)

Bramki: Mandżukić 60, Higuain 74

Crotone: Cordaz - Rosi, Ceccherini, Ferrari, Mesbah - Sampirisi (70. Acosty), Capezzi, Barberis, Tonew (78. Trotta), Stoian - Falcinelli (84. Suljić)

Juventus: Buffon - Alves (78. Barzagli), Bonucci, Rugani, Asamoah - Pjaca (89. Sturaro), Rincon, Khedira (70. Pijanić) - Dybala, Higuain, Mandżukić

Żółta kartka: Bonucci 65