Jasny Gwint i Team DPD z awansem do finałów Pucharu Polski

E-sport
Jasny Gwint i Team DPD z awansem do finałów Pucharu Polski
fot. Cybersport.pl

7 lutego odbył się drugi turniej kwalifikacyjny do Pucharu Polski, który będzie miał miejsce w drugim tygodniu Intel Extreme Masters w Katowicach. W szranki stanęło 61 drużyn, ale tylko dwie z nich mogą cieszyć się z awansu do decydującej fazy rywalizacji.

Pierwszym z kwalifikantów jest ekipa Jasny Gwint. Formacja do niedawna znana jako Team Rebels w wyniku nieporozumień wewnątrz zespołu zmieniła nazwę oraz strzelca. W związku z tym do kwartetu Agresivo-Miavius-Arteemo-kubYD dołączył Adam „Eonis” Biernacki. Zespół na swojej drodze pokonał między innymi bardzo dobrze spisującą się w ostatnim czasie drużynę Świdrujące Tygrysy. Nasi rodacy z JG, którzy dotarli do ćwierćfinału kwalifikacji do Challenger Series, od dłuższego czasu pokazują się z dobrej strony na rodzimej scenie i bez wątpienia byli faworytami do awansu. Ich plany w pierwszym turnieju pokrzyżowało silne AGO Gaming, ale zawodnicy prowadzeni przez Bartłomieja „Cheery” Griese nadal pozostają jednymi z kandydatów do ostatecznego triumfu w Pucharze Polski.


Tymczasem drugi z zespołów, który dostał się do katowickich zmagań to Team DPD. Formacja ta ma znacznie mniej okazały staż wspólnej gry, ale w jej składzie możemy znaleźć kilka znanych nicków, żeby wymienić choćby mających przeszłość w LCS Pawła „Celaver” Koprianiuka oraz Jakuba „Kubon” Turewicza. Całość uzupełnia duet, który w ostatnim czasie doskonale radzi sobie w zachodnioeuropejskiej kolejce solowej – Dawid „Dawidsonek” Trojanowski, do niedawna znany przede wszystkim jako OTP Kayle, oraz Patryk „Bolszak” Jeżdżewski. Ostatnim z elementów układanki jest wspierający Tomasz „Zarówa” Żarski. Awans tej ekipy do finałów PP z pewnością nie jest przypadkiem, jako że formacja na swojej drodze pokonała między innymi dysponujące interesującym składem Aktimelki czy wyglądające nieźle na papierze Nie Zaśpimy z Dawidem „Wysek” Adamczykiem i Damianem „Defles” Filipowem w składzie.


Tym samym Jasny Gwint i Team DPD dołączają do trzech innych zespołów pewnych występu w Katowiach. Są nimi zwycięzcy pierwszego turnieju kwalifikacyjnego – faworyci z AGO Gaming oraz zaskakująco dobrze spisująca się w ostatnim czasie Barykada. Stawkę uzupełniają zawodnicy zaproszonego do rywalizacji Pompa Team, czyli ex-Bobaski - uczestnicy zamkniętych kwalifikacji do EU CS oraz urzędujący Mistrzowie Polski po kilku zmianach w składzie. Ostatnio wyjeżdżającego do Hiszpanii Patryka „Mystiques” Piórkowskiego zastąpił Bartłomiej „Dzondzy” Królak, natomiast czwórka z eliminacji na zaplecze LCS, Unknown-t4nk-Matisław-Puki Style, pozostała niezmieniona.


Przypomnijmy też, że było to drugi z czterech turniejów kwalifikacyjnych do finałów Pucharu Polski. Ostatnie dwa wyłonią trzech uczestników rywalizacji w Katowicach – turniej numer trzy wskaże dwa zespoły, natomiast w kolejnej odsłonie rywalizacji bilety wywalczy jedna formacja. Trzeci turniej kwalifikacyjny odbędzie się 14 lutego, natomiast czwarty epizod eliminacji będzie miała miejsce 21 lutego. Pamiętajcie, że wy też możecie spróbować swoich sił!

Rafał Fiodorow

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze