Piątoligowiec zbuduje stadion z… drewna

Piłka nożna
Piątoligowiec zbuduje stadion z… drewna
fot. Instagram

Grający na piątym poziomie rozgrywkowym w Anglii Forest Green Rovers chce wybudować pierwszy na świecie, nowoczesny stadion, który ma być w całości wykonany z drewna. To nie pierwszy rewolucyjny pomysł prezesa klubu.

Obiekt ma być prawie w całości wykonany z drewna, a użycie betonu ma być minimalne. Stadion ma pomieścić 5 tysięcy fanów, a jego koszt ma wynieść aż 100 milionów funtów. Zadaszenie ma zostać zbudowane z przezroczystego materiału. Ma to ograniczyć cień na boisku.

 

- Mamy ambicję, aby awansować z piątego poziomu w Anglii na drugi, czyli do Championship - zapowiedział 55-letni prezes oraz właściciel dostawcy zielonej energii Ecotrocity. Od przejęcia przez niego klubu minęło 7 lat. Przez ten czas wprowadził on kilka rewolucyjnych zmian w tym wyrzucenie z menu czerwonego mięsa. Dodatkowo obecny obiekt ekipy Forest Green Rovers posiada panele słoneczne, organiczną trawę oraz robota dbającego o murawę.

 

Przetarg na budowę nowego stadionu wygrał Zaha Hadid Architects. Ekipa Rovers zajmuje trzecie miejsce w English National League (piąty poziom).  Do League Two awansuje tylko zwycięzca ligi, w której na prowadzeniu jest Lincoln City.

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze