Sobotni mecz Lotto Ekstraklasy przełożony!

Piłka nożna
Sobotni mecz Lotto Ekstraklasy przełożony!
fot.Cyfrasport

Zaplanowany na sobotę w Lublinie mecz 21. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Górnika Łęczna z Zagłębiem Lubin został przełożony na 7 marca. Powodem są niekorzystne warunki pogodowe na Lubelszczyźnie, zagrażające znaczącym pogorszeniem murawy w kolejnych spotkaniach.

Na tę chwilę i obecne warunki pogodowe wszystkie pozostałe stadiony ekstraklasy są gotowe do najbliższej kolejki. W Lublinie też podgrzewano murawę, ale kłopot polega na tym, że tam temperatura przy ziemi jest niższa nawet o dziesięć stopni niż w innych miastach, gdzie zaplanowano mecze. Jeszcze większe podgrzanie murawy mogłoby ją uszkodzić, a ten stadion będzie areną dwóch grupowych meczów Polaków w mistrzostwach Europy do lat 21. W przypadku Lublina, oprócz padającego śniegu i niskiej temperatury, problemem jest bardzo silny wiatr. Górnik i Zagłębie nie grają w Pucharze Polski, więc nie było kłopotu z rezerwowym terminem. Decyzję skonsultowaliśmy z obydwoma klubami i przede wszystkim z greenkeeperem (osobą dbającą o murawę) Areny Lublin, panem Sebastianem Sadziem - powiedział Marcin Stefański, Dyrektor Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy SA.

 

Jak poinformowała spółka prowadząca rozgrywki, nowym terminem spotkania w Lublinie (tam swoje mecze gra Górnik) jest 7 marca, godz. 18.

 

Najbliższa kolejka ligowa, zaplanowana od piątku do poniedziałku, będzie pierwszą po zimowej przerwie. Latem i jesienią rozegrano 20 kolejek. Prowadzą Jagiellonia Białystok oraz Lechia Gdańsk - po 39 punktów.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze